Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Warriors, OKC'nin Durant'e karşı tutumunu beğenmemiş

Golden State Warriors organizasyonunun, 11 Şubat tarihinde Kevin Durant'in eski takımı Oklahoma City Thunder ile yapılacak karşılaşma için geri dönüşünde, OKC'nin yetersiz tutumu karşısında kızgın ve şaşkın olduğu açıklandı.

Golden State Warriors organizasyonunun, 11 Şubat tarihinde Kevin Durant'in eski takımı Oklahoma City Thunder ile yapılacak karşılaşma için geri dönüşünde, OKC'nin yetersiz tutumu karşısında kızgın ve şaşkın olduğu açıklandı.

Bu gece tekrar OKC'yi ziyaret edecek olan Warriors'ın, geçmişte Durant'in dönüşü öncesinde OKC organizasyonunun tansiyonu azaltma adına basınla iletişime geçmesini düşündüğü söylendi. Warriors, Durant'e OKC ile geçirdiği zamanla ilgili bir basın konferansı aracılığıyla teşekkür edilmesi taraftarıydı.

OKC'nin bu konuda sessiz kalışının, Warriors'a göre saf duyguları, öfke duygularına çevirdiği ve rahatsız edici ve düşmanca bir atmosfer yarattığı düşünüldüğü söylendi.

Thunder yöneticisi Sam Presti, Durant'in ayrılışıyla ilgili 11 Şubat'taki maç öncesi şunları söylemişti:

"Kevin Oklahoma ve Thunder'dan ayrılma kararı verdiğinde, Biz Thunder'ın kendisini nasıl idare ettiği ile ilgili tutarlı olacak bir şekilde yanıt verdik. Ve ben de organizasyonumuzdaki insanların bu konuda gösterdiği profesyonellikten ötürü inanılmaz derecede gururluyum."

"Onlar Kevin'in OKC ile geçmişini benimsediler ve biz ilham verici ve olumlu bir bakış açısıyla Oklahoma'daki çalışmalarımıza devam ederken, onlar da bizimle birlikte olanlara mantıklı ve tutkuyla yatırım yapıyorlar."

"Takımda bulunan Russell, Nick, Steven ve Billy gibi insanlara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Onlar Thunder'ın toplumumuzdaki yerini derin bir şekilde önemseyen ve katkılarından dolayı gururlu olan bireyler. Bizimle birlikte, bir sonraki adımlarımızda bulunmakla da gurur duyuyorlar."

Durant, sakatlığından dolayı bu gece ve yarın gece forma giyemeyecek, fakat sakatlığından sonra ilk defa takımla birlikte seyahat edecek.
7/24 NBA TÜRKİYE