Okan Buruk: "Kadro kurmakta zorlandık"

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Alanyaspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Okan Buruk: 'Kadro kurmakta zorlandık'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Nisan 2024 19:36
Son güncelleme 15 Nisan 2024 19:41
Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Alanyaspor maçı öncesi açıklamalar yaptı.

Okan Buruk yaptığı açıklamada, "Her maç zor. Geçen hafta da zordu, ondan önce de zordu. Son 7 maç, kazanarak devam etmek istiyoruz. Avantajımızı devam ettirmek istiyoruz. Zor, çekişmeli bir lig. İki takım da kazanarak devam ediyor. Biz de bugün hata yapmak istemiyoruz. İyi bir takıma karşı oynayacağız, formdalar. Topla oynamaya çalışan bir takım. Fatih Tekke Hoca'nın DNA'sında bu var. Oynamayı seviyor. Burada başarılı oldu. Güzel bir maç olacak. Zemin güzel, maç saatinin 20.00 olması iki takım için de avantaj." dedi.

"KADRO KURMAKTA ZORLANDIK"

Okan Buruk, "Kadro için çok zorlandık. Hem kendi oyun yapımız, hem rakibin oyun yapısı birleştiğinde, bunları hesapladık. Türk - yabancı da var. İyi oyunculara sahibiz. Herkesi hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Davinson son maç kadrodaydı, bugün oynayabilecek durumdaydı. Daha önce oynatmadığım için bugün onunla başlamıyorum. Bütün oyuncular hazır durumda, oynamayı bekliyor. Çok zorlandığımızı söyleyebilirim. Bütün oyuncularımız oynamak için bekliyor. İyi bir kadroya sahibiz. Kazanan taraf olmak istiyoruz. Taraftarımızın beklentisi yüksek. Onlara da bu anlamda hizmet etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Başarılı teknik adam ayrıca, "Bu hafta da bir viraj, haftaya da bir viraj olacak. Kolay maç olmayacak. Bir çekişme var. Lig, öyle yakınlaştı ki Alanyaspor'a bakıyoruz, Avrupa'ya yaklaşıyor. Kasımpaşa'yla oynamıştık, aynı şekilde. Takımların hep hedefleri var. O yüzden her maç çok zor. Formda bir takımla da oynuyoruz. O yüzden aradaki farkı ortaya koymalıyız. Oyuncularımdan beklentim bu." açıklamasını yaptı.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam