Messina: "Koronavirüs, bir kez daha insanları bir araya getirdi"

Olimpia Milano koçu Ettore Messina koronavirüs salgını ve bunun İtalya ve Avrupa'da nasıl ele alındığı ile ilgili konuştu.

Messina: 'Koronavirüs, bir kez daha insanları bir araya getirdi'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
17 Mart 2020 11:39
Olimpia Milano koçu Ettore Messina koronavirüs salgını ve bunun İtalya ve Avrupa'da nasıl ele alındığı ile ilgili konuştu.

Messina, koronavirüs salgını nedeniyle kadrosu ile 14 gün boyunca karantinaya alındı ve takımındaki, İtalya'daki, Avrupa'daki ve ABD'deki durum hakkında konuşma şansı buldu.

Messina'nın bu zor zamanlarda gurur duyduğu şeylerden biri, İtalya'daki insanların tehlikeyle yüzleşmek için nasıl bir araya geldiği:

"Bu gerçekten cesaret verici kısımdı. Her zaman siyasi açından birbirimizle tartışıyoruz ve kavga ediyoruz. Ve bazen durumlarla savaşmak için ortak bir yol bulamıyoruz. Ama şimdi bu acil durum bir kez daha insanların bir araya gelmesine yardımcı oluyor. Doktorlar ve hemşireler ve hastanelerde çalışanlar gibi, herkes için güçlü bir beraberlik, minnet ve hayranlık duygusu var. Hepsi en büyük krizle karşı karşıyalar. Savaştakiyle aynı durumdayız. Yataklar ve acil servisler kıt kaynaklar oldu ve savaş sırasında olduğu gibi, çadır hastaneleri inşa etmemiz gereken bir noktadayız. Çok fazla beraberlikle karşı karşıya olan, güçlü bir acil durum duygusu var."

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ