Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe: "Yük Yönetimi de nedir? Formda olmak sizin işiniz"

Kobe Bryant, sağlıklı NBA oyuncularının, izleyicilere "her gece" gözükme yükümlülüğünün olduğunu söyledi.

Modern "yük yönetimi" kavramı, Kobe Bryant'ı şaşırtan bir kavram.

Bryant, sağlıklı NBA oyuncularının, izleyicilere "her gece" gözükme yükümlülüğünün olduğunu söyledi.

Kobe için, maça çıkmayı reddetmek (vücudu bunun için yalvarsa bile), basit bir rekabetçi gurur meselesi.

"Yük yönetiminden" bahsederken Kobe "O da neyin nesi? Bunun ne olduğunu bilmiyorum. Çılgınca."

"Performansınızı izlemek için bir sürü insan zar zor kazandıkları parayı veriyor. Formda olmak senin işin. Her gece o seviyede performans yapmak sizin işiniz. Ve bir rakip olarak, ben kaçmam. 'Sırtım ağrıyor. Ağrım var. Bu gece Vince Carter ve Toronto Raptors'a karşı oynamalıyız.' olmam."

"Hatırlarım, 2000 yılında Toronto'ya karşı bir maçımız vardı ve o dönemlerde Vince ligi estiriyordu. Benim de sırtım ağrıyordu. Fakat bunun algısı, 'Kobe, Toronto ve Vince Carter'a karşı maç kaçırıyor' olacaktı. Sırtımda gerçekten spazmlar vardı. Ama insanlar bana 'Vince'ten kaçıyor' diyecekti. Pardon? Hayır, pek sanmıyorum."

"Turnike sırasına girerdim ve 'Tamam, dinlenip iyileşebileceğin bir çok gün var. Bugün o gün değil. Bugün beni görmesi gerekecek.' derdim."