Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Kobe: "LeBron bir şekilde kazanmanın yolunu bulmalı"

Efsane oyuncu Kobe Bryant, Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James'in karşısına dört sezondur daha iyi bir Golden State Warriors takımı çıkmasını umursamadığını, bir şekilde "kazanmanın yolunu bulması gerektiğini" söyledi.

Efsane oyuncu Kobe Bryant, Cleveland Cavaliers süperstarı LeBron James'in karşısına dört sezondur daha iyi bir Golden State Warriors takımı çıkmasını umursamadığını, bir şekilde "kazanmanın yolunu bulması gerektiğini" söyledi.

Kobe, her büyük oyuncunun mirasının, kazandığı şampiyonluk yüzükleri olduğunu açıkladı ve kendisinin de yıllar önce Boston Celtics'e karşı sorun yaşarken, tüm zamanların en iyisi Michael Jordan'ın kendisine verdiği tavsiyeyi paylaştı:

Bleacher Report'taki röportajdan o kesit:

"LeBron'un üç yüzüğü var. Modern zamanlar içinde tüm oyunculardan daha çok Finallere çıktı. Ama bu serilerden sonra 3-6 oldu. Bu onun mirası için önemli mi?

Kobe: "Çocukken şahsen tek düşündüğüm şampiyonluk kazanmaktı. Tek umurumda olan oydu. Michael'a (Jordan) verdiğim değer bunun üzerineydi. (Larry) Bird'e verdiğim değer bunun üzerineydi. Magic de (Johnson) aynı şekilde. Şimdi insanlar farklı şeylere değer biçiyor, ki bu da sorun değil. Ben yalnızca benim neye değer verdiğimi söylüyorum."

"Ben LeBron olsaydım, bunu kazanmanın bir yolunu bulurdum. Bunun hikayelerle ilgisi yok. Şampiyonluk kazanmak istiyorsanız, bunu bir şekilde çözmeniz lazım."

Bir yıldızın destekçi kadrosunu nasıl değerlendirmeliyiz? LeBron, Jordan Clarkson ve J.R. Smith'i şu ana kadar taşıdığı için kredi alıyor mu, yoksa onlarla kaybettiği için cezalandırılıyor mu? Oyuncuların serinin 1. maçını nasıl mahvettiğini gördük.

Kobe: "Michael bana '08 Finallerinden sonra bazı gerçekten iyi tavsiyeler verdi: 'Tüm malzemelerin var. O şampiyonluğu kazanmak için bu adamları nasıl o seviyeye taşıyabileceğini çözmen lazım.' 2010'daki serilere girerken, 'Boston'da Ray Allen, Paul Pierce, Kevin Garnett ve Sheed Wallace var, yetenekliler. Baya iyiler.' demiştim. İlk süpertakım onlardı. Michael biraz ağladığımı duydu ve 'Evet ama bu böyleyse böyle, çözmen lazım. Başka bir alternatifin yok.' dedi. LeBron'un mücadelesi de bu işte. Nasıl çalışacağını çözmen gerektiğin parçalarla birliktesin. Bahaneler artık işe yaramaz."

"Bunun takımı duygusal bir seviyeden nasıl inşa ettiğinle de alakası var. Onları nasıl motive ediyorsun? Liderlik, topu onlara vererek onları daha iyi yapmak değildir. Öyle bir şey değil. Liderlik, tam potansiyellerine ulaşmaları için senin onlara nasıl ilham olduğunla alakalı. Ve bu bazen tatlı bir şekilde de olmaz. Uğraştırır, bazen çatışman gerekebilir. Bazen de omuza attığın bir el olabilir. Ama önemli olan o dengeyi bulabilmek. Böylece Golden State'e veya Boston'a gittiğinde, arkadaşların daha fazlasını kaldırabileceğine dair sana güveniyor olacaklar."

Kobe, Boston Celtics'e karşı oynadığı 2008 ve 2010 Finallerini kazanmıştı.


7/24 NBA TÜRKİYE