Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kobe: "Jordan'ın bunca şampiyonluğu kazanmasına şaşmamalı"

Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, NBA'deki ilk günlerinde oyuncuların "finansal istikrara" daha fazla önem verdiğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant, NBA'deki ilk günlerinde oyuncuların "finansal istikrara" daha fazla önem verdiğini söyledi.

Kobe, dürtüsü ve başarıya açlığıyla ünlü bir oyuncuydu, ancak herkes onun sahip olduğu kararlılığa sahip değildi. Oyuncular, kendisi ligden ayrıldığında olduğundan daha az hararetliydi. Aynı şey, anlattığına göre kendisi 1996'da lige girdiğinde de geçerliydi.

Patrick Bet-David ile yaptığı röportajda, eski Lakers süperstarı NBA'de ilk günlerinde birlikte ve karşılıklı oynadığı oyuncuların, çoğunun odak noktasının farklı olduğunu iddia etti:

"NBA'de aslında daha kolaydı. NBA'de farkettiğim şey, bir sürü adamın finansal istikrar için oynamasıydı. NBA'ye girdiklerinde bu finansal istikrarı elde ettiler. Bu nedenle tutku, iş ahlakı ve takıntılılık gitmişti. Bunu gördüm ve 'Aman Tanrım, bir bebekten şekerini almak gibi. Mike'ın bunca lanet olası şampiyonluğu kazanmasına şaşmamalı.' demiştim."