"Knicks, Anthony Davis için güçlü bir takas adayı" iddiası!

NBA'den ismini vermeyen bir genel menajer, New York Knicks ekibinin Los Angeles Lakers'ın yıldızı Anthony Davis için potansiyel bir takas noktası olabileceğini iddia etti.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Twitter
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Knicks, Anthony Davis için güçlü bir takas adayı' iddiası!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
15 Nisan 2024 16:24
NBA'den ismini vermeyen bir genel menajer, New York Knicks ekibinin Los Angeles Lakers'ın yıldızı Anthony Davis için potansiyel bir takas noktası olabileceğini iddia etti.

Bir süredir Knicks'in ana aday olarak ortaya çıktığı takas spekülasyonlarının merkezinde yer alan Davis, Lakers'ın ana yıldızlarından biri olmayı sürdürürken, organizasyon içindeki bazı kişilerin takımı sıfırlama önerileri kendisinin geleceği hakkında bazı tartışmalara yol açmıştı.

İsmini paylaşmayan bir genel menajer, potansiyel bir takas senaryosunda Knicks'in Davis için ideal bir hedef yeri olduğunu belirtti. Bu iddianın arkasındaki mantık ise Davis'in arzularını yerine getirmek, büyük bir pazarda rekabetçi bir takım bulmak ve anlaşmayı kolaylaştırmak adına draft seçimleri de dahil olmak üzere bir takas paketini güvence altına almak etrafında döndü:

"Baktığınızda, eğer bir noktada Davis'i takas etme konusunda ciddiyseniz, o zaman birkaç şeyi başarmanız gerekiyor. Onu olmak istediği bir yere götürmelisiniz. O da bir Lakers oyuncusu olmak istiyor.

Yani eğer onu takaslayacaksanız, ona göre davranarak kendisini iyi bir pazardaki iyi bir takıma göndermelisiniz. Çünkü Klutch Sports ile gemileri yakmak istemezsiniz. Onun maaşını üstlenmeye hazır bir takıma ihtiyacınız var. Çünkü çok yüksek. Ve size draft seçimleri sağlayabilecek bir ekibe ihtiyacınız var.

Aslında bunların hepsine uyan tek bir takım var, o da Knicks. Orada bir anlaşmanın yapılması zor olmaz. Maaşları sıralayabilirsiniz. Bir sürü seçimi pakete ekleyebilirsiniz ve genç bir oyuncuyu da araya katabilirsiniz. Lakers'ın istemeyeceği bir maaşı üstlenebilirsiniz. Demek istediğim, tek bir oyuncu karşılığında büyük bir kazanç elde edebilirsiniz."

Davis, sakatlıktan uzak kaldığı ve başarılı geçirdiği sezonda maç başına 24,6 sayı, 12,7 ribaund ve 2,4 blok ortalamalarıyla oynamış ve Lakers'ın playofflara kalma teklifinde etkili olmuştu.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam