"Kıran kırana geçecek"

Fenerbahçe Ülker'de Şube Direktörü Nedim Karakaş, seride 3-1 önde olmalarının Salı günü oynanacak maç öncesinde önemli olmadığını söyledi.

Haber; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
'Kıran kırana geçecek'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Haziran 2011 14:08
Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş, Galatasaray Cafe Crown ile yarın yapacakları Beko Basketbol Ligi play-off final serisi beşinci maçının yine çok çekişmeli geçeceğini söyledi. 
 
Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplamda dört galibiyete ulaşacak takımın şampiyon olacağı final serisinde 3-1 önde olmalarının önemli olmadığını belirterek, ''Galatasaray'ın havlu atıp, teslim olacağını düşünmüyorum. Finalin beşinci maçı yine kıran kırana geçecek'' dedi. 
 
Finalin beşinci maçında da son derece dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Nedim Karakaş, şöyle devam etti: 
 
''Cumartesi günü oynanan maçtan sonra yaratılan hava hoş değil. Tüm kamuoyu bizi şampiyon ilan etti. 'Seri 3-1 oldu, kendi sahasında da yener' diye bir hava yaratıldı. Böyle bir şey yok. Dördüncü galibiyete ulaşmadan, son düdük çalmadan bir şey belli olmaz. Yarınki maçta da son derece dikkatli olmamız lazım. Önemli olan bizim ne yapacağımız. Kendi oyunumuzu oynadığımız maçlarda rakip kim olursa olsun yendik. İstediğimizi sahaya yansıtamadığımız maçlarda ise sıkıntı yaşadık veya yenildik.'' 
Karakaş, kendi sahalarında yapacakları yarınki maçta Fenerbahçe seyircisinin her zaman olduğu gibi takımı yine ateşleyeceğini kaydederek, ''Oyuncularımız taraftarla bütünleşip, önemli sonuçlar alıyor. Taraftarlarımızdan sükunet içinde, takımı son dakikaya kadar mağlupmuşuz gibi desteklemelerini istiyoruz. İnşallah yarınki maçta da seyircilerimizle bütünleşip, şampiyonluk kupasını kazanırız'' ifadelerini kullandı. 
-TOMAS'IN DURUMU MAÇ SAATİ BELLİ OLACAK- 
Final serisinin dördüncü maçında sağ el serçe parmağından sakatlık yaşayan Marko Tomas'ın yarın oynayıp, oynamayacağı maç saatinde belli olacak. 
Karakaş, Tomas'ın parmağında kırık şüphesi olduğunu belirterek, ''Kontrolde kırık çıkmadı. Maça yetiştirmeye çalışacağız. Eğer antrenörümüz ihtiyaç duyarsa Kinsey'i de oynatabilir. Tomas da Kinsey de şu anda yüzde yüz sağlam değil. Maç saatinde durumları belli olur'' dedi. 
Bu arada, maçtan sonra hastalanan Ömer Onan'ın tedavisinin devam ettiği, milli oyuncunun yarınki maçta forma giyebileceği kaydedildi. 
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam