Karius, Beşiktaş'a transfer yasağı istedi

Loris Karius, geçen Mayıs'ta sözleşmesini tek taraflı feshedip ayrılmıştı. Alman kaleci, siyah beyazlılardan toplam 1 milyon 234 bin Euro istedi. Karius, açtığı alacak davasında ayrıca FIFA'dan Beşiktaş'a sportif ceza verilmesini de talep etti.

Karius, Beşiktaş'a transfer yasağı istedi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
11 Ağustos 2020 16:20
Loris Karius, Beşiktaş'a 2 farklı dava açtı. Sözleşmesini feshederek ayrılan Alman kaleci, transfer yasağının yanı sıra toplam 1 milyon 234 bin Euro istedi.

Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı yıllık finansal faaliyet raporu açıklamasında yer alan bilgiye göre; Alman kaleci FIFA'ya iki ayrı alacak davası açarken, transfer yasağı konulmasını da istedi.

"FIFA 425.500 EURO ÖDENECEK DEDİ"

Beşiktaş A.Ş. açıklamasında; "Futbolcu Loris Karius tarafından şirket aleyhine FIFA 20-00497 nezdinde açılan alacak davasında, futbolcu; 808.000 Euro bakiye garanti ücret, kira ve avukatlık ücreti ödemesinin işlemiş ve işleyecek yıllık %5 faizi ile birlikte ödenmesine karar verilmesini ve yine FIFA talimatının 12bis maddesi kapsamında Şirkete sportif ceza verilmesini talep etmiştir. 30 Nisan 2020 tarihinde futbolcuya, 31 Aralık 2019 öncesi doğmuş ve ödenmemiş olan alacakları ödenmiştir. Bu ödemeler de Şirket tarafından FIFA'ya bildirilmiştir. FIFA tarafından 05 Haziran 2020 tarihinde gönderilen kısa karara göre şirketin futbolcuya 425.500 Euro ödemesine karar vermiştir. Yargılama devam etmekte olup şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır." yazıldı.

BEŞİKTAŞ'IN SAVUNMASI

Loris Karius, Beşiktaş'a karşı FIFA'da ikinci bir dava daha açarak, 426 bin Euro daha alacağı bulunduğunu savundu. Beşiktaş Futbol AŞ, açıklamasında söz konusu alacak talebinin pandemi sürecine ait olduğunu belirterek, bunu hak etmediğini savundu.

İşte siyah beyazlıların FIFA'da yaptığı savunma: "Futbolcu bu davada, 04 Mayıs 2020 tarihli feshi öncesi doğmuş alacaklarını talep etmiştir. Bu bedellerin, Covid-19 kapsamında futbolcu tarafından hak edilmediği, fesihin haksız olduğu şirketin davaya sunulan cevaplarında savunulmuştur. Yargılama devam etmekte olup Şirket bahsi geçen davaya ilişkin borç tutarını finansal tablolarına yansıtmıştır"Tümü
TÜMÜ