Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

J.R. Smith, arabasının camını kıran adamı döverken görüldü!

Eski NBA oyuncusu JR Smith'in, arabasının camlarını parçaladığını iddia ettiği birini döverken videosu ortaya çıktı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Eski NBA oyuncusu JR Smith'in, arabasının camlarını parçaladığını iddia ettiği birini döverken videosu ortaya çıktı.

Smith, Los Angeles şehir merkezindeki George Floyd protestolarına katılmadan önce, aracını yerleşim alanındaki bir mahalleye park etmişti.

TMZ'nin ortaya çıkardığı videosu ortaya çıkmadan önce, 34 yaşındaki eski NBA guardı, aracının camlarını kıran "beyaz bir çocuk" yakaladığını itiraf ettiği bir Instagram videosu yayınlamıştı. Smith videoda, "onu kovaladığını ve dövdüğünü" söyledi:

"Şu anda hepinizin bilmenizi istiyorum, bu olayı başka siz bir yerde görmeden önce ben anlatayım. Bu nereye gittiğini bilmeyen küçük lanet olası beyaz çocuklardan biri, aracımın camını kırdı. Aracıma zarar verdi. Burası bir yerleşim alanı. Hiç mağaza yoktu. Eğer videosu çıkarsa ve hepiniz görürseniz, onu kovaladım ve dövdüm. Penceremi kırmıştı. Bu bir nefret suçu değil. Benimle bir sorunu olmayan hiç kimseyle sorunum yok. Lanet olası sistemde bir sorun var. Bu kadar."

YAĞMALAR VE MAL HASARI ÇOK YAYGINLAŞTI


George Floyd'un geçen hafta Minneapolis polisinin elinden gelen ölümünü protesto etmek ve daha geniş anlamda siyah topluluklara karşı polis vahşeti ile mücadele etmek için ülke çapında düzenlenen bu protestolarda, mal hasarı, yağma ve vandalizm olayları oldukça yaygındı.

Pek çok protesto barışçıl bir niyetle başlarken, bazıları bu platformu, şiddeti kışkırtmak için kullanmışlardı.

Smith'in hikayesinin de ortaya çıkardığı gibi, kaos, ırk veya sosyoekonomik statü açısından ayrım gözetmiyor. Kendi adına, Smith, aracı zarar görürken uzaktan izlememeyi tercih etti.