Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Gibson: "New York, her zaman bir Knicks şehri olacak"

Taj Gibson, New York'un her zaman bir "Knicks şehri" olacağını söyledi.

Taj Gibson, New York'un her zaman bir "Knicks şehri" olacağını söyledi.

New York Knicks, Kyrie Irving ve Kevin Durant'ın şehirlerarası rakip Brooklyn Nets'e katılmasını izledikten sonra, New York'taki basketbol çekim kuvvetleri, önemli ölçüde değişmişti.

Nets'in Doğu Konferansı'nda iyi yerlerde mücadele etmesi beklenirken, Knicks sadece sekizinci sıradan playofflara katılabilirse şanslı olacağı bir konuma gelmişti, ancak Knicks'in yeni oyuncusu Taj Gibson, Big Apple'ın her zaman turuncu ve mavinin yanında olacağını düşündüğünü belirtti:

"HERKESTE KNICKS ŞAPKALARI VAR..."

Kaliforniya'ya taşınmadan önce Brooklyn'de doğup büyüyen Gibson, e Knicks ve Madison Square Garden'ın yerinin, "basketbolun Mekke'si" olarak konumunun değişmesinin mümkün olmadığını da ekledi:

"Her zaman bir Knicks şehri olacak. Hepimiz bununla büyüdük. Nets'in yaptıkları harika, beni yanlış anlamayın. Muhteşem. Ama ben bir Knicks taraftarı olarak büyüdüm. John Starks'ı izleyerek büyüdüm. Zaman değişti. Ama New York'ta her zaman - Arkanda görüyorsun, Knicks şapkaları olacak."

Veteran oyuncu, bu yaz iki yıllığı 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı ve deneyimini 2019-20 sezonunda birkaç adım atmak isteyen genç bir kadroya taşıyacak.