Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Butler: "Kobe ve LeBron, birlikte inanılmaz olurdu"

Eski NBA forveti Caron Butler, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın bugün hala NBA'de oynayabileceğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA forveti Caron Butler, Los Angeles Lakers efsanesi Kobe Bryant'ın bugün hala NBA'de oynayabileceğini söyledi.

Butler, Kristine Leahy ile Fair Game'in son bölümünde, Kobe ile LeBron James'in birlikte oynaması gibi bir senaryonun "inanılmaz" olacağını da belirtti.

Leahy ve Butler arasında geçen röportajın ilgili kısmı, şu şekildeydi:

"-Kobe'nin hala NBA'de oynayabilecek kadar iyi olduğunu gerçekten söylemiş miydin?

Kobe'yle konuştuğum ve iletişim kurduğumuz zaman, hala sabah erken saatlerde uyanıp spor yaptığını ve kendine özgü "blackout" antrenmanını yaptığını söylüyordu. Tabii ki oynayabilir. Çünkü NBA tarihinde şimdiye dek oynamış en yetenek sahibi oyunculardan biri. Ve atletizme dayalı da değil. Lakers'ta oynadığını düşünürsek - çünkü başka forma giymez, Lakers'ta olsaydı, şimdi orada oynayanlara bak. Anthony Davis, LeBron James... Onu istediğin yere koyarsın ve gece başına etkili bir 17 sayı verebilir. Kobe'nin maç başına 17 atamayacağını mı düşünüyorsun?

- Atar, atar. LeBron'la Kobe'yi aynı formayı giyerken düşünüyordum da. Sence sahada bu işler miydi?

İnanılmaz olurdu.

- Beraber iş yapabilirler miydi?

NE?! LeBron sahada en iyi fırsat yaratan adam. Şu anda hangi pozisyonda oynuyor? Ve bir de sezonda asist kralı.

- Peki sen oynayabilir miydin?

Hayır. Benim bir detoksa falan girip gerçek anlamda 13-14 kilo falan vermem ve mental olarak hazırlanmam gerekirdi, ama harika hissediyorum. Basketbol ritmine ve formuna girmem biraz zaman alırdı ama LeBron'la oynamak bence kolay olurdu, çünkü pozisyonu o kuruyor zaten. Tek yapmam gereken şut sokmak olurdu."