Berna Gözbaşı: "Futbol devam etmesi insan haklarına aykırı"

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Süper Lig maçlarının devam etmesi kararının insan haklarına aykırı olduğunu ifade etti.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
Berna Gözbaşı: 'Futbol devam etmesi insan haklarına aykırı'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Mart 2020 14:08
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Süper Lig'in seyircisiz olarak devam etme kararını Habertrük TV'ye değerlendirdi ve "Alınan kararın insan haklarına aykırı olduğunu" ifade etti.

Futbola devam edilmesinin şu an için insan haklarına aykırı olduğunu ifade eden Berna Gözbaşı, "Futbolcular maça çıkmak istemezse nasıl ikna edeyim? Zaten bu durum insan haklarına aykırı, temas var, her şey var. Bu sağlık konusu, can konusu! Herkes kendi kararını verebilmeli! Kimse başkasının yaşam hakkı için karar veremez, biz başkanlar olarak böyle bir şeye karar veremeyiz" dedi.

Kulüpler Birliği'nin "liglerin ertelenmesi" konusundaki kararı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararını beklediğinin altını çizen Berna Gözbaşı, "Futbolcular maça maskeyle mi çıksın? Böyle bir şey olabilir mi? Kulüpler Birliği'nin whatsapp grubu var, orada herkes fikrini söylüyor! Kulüpler Birliği Başkanı da Cumhurbaşkanımızın kararını bekliyor" şeklinde konuştu.

Tümü
TÜMÜ