Zlatko Dalic: "Asla unutmayacağım"

Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic, Türkiye'yi 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Zlatko Dalic: 'Asla unutmayacağım'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
29 Mart 2023 00:19
Son güncelleme 29 Mart 2023 02:15
Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Dalic, Türkiye'yi 2-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.

Zlatko Dalic yaptığı açıklamada, "İlk 20 dakikada bazı hatalar yaptık ancak iki şans bulduk ve golleri bulduk. Takımım muazzam oynadı. Türkiye'yi tebrik ederim, kıran kırana bir mücadele oldu. Çok güzel bir atmosfer vardı. Gelen halka da teşekkür ederim, güzel bir atmosfer vardı. 2-0'dan sonra hatalarımız vardı. Kalecimiz Livakovic iyiydi ve maçı aldık." dedi.

Tribünlerin Modric'i alkışlamasına da değinen başarılı çalıştırıcı, "Luka Modric'i alkışladıkları için Türk halkına teşekkür ediyorum. Çok değerli bir atmosferdi. Türk takımı kaybetmiş olsa bile taraftarın bu tavrı bizi mutlu etti. Bu atmosferi hiçbir zaman unutamayacağım. Luka Modric dünya çapında bir oyuncu. Bize kattıkları için ona teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Dalic ayrıca, "Luka Modric'in futbola büyük bir isteği, enerjisi var. En azından 1 sene daha bizimle olacağına eminim. Bugün başarısını gösterdi. İyi ki Modric bizimle birlikte..." diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI  

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Dalic, "Takımıma teşekkür ediyorum, bizleri utandırmadılar. Çok zor, kaliteli ve değerli bir rakibe karşı oynadık ve maçı kazandık. İlk dakikalarda zorlandık, değerli kalecimiz sayesinde korkutucu pozisyonları atlattık ve sonrasında iki gol bulduk. Türk halkına da teşekkür ediyorum. Bizi misafirperverlikle ağırladılar." ifadelerini kullandı.

"Çok değerli bir takımla oynadık. Türkiye grubumuzdaki en zorlu takımlardan biri." sözlerini kullanan Hırvat teknik adam, "İlk dakikalarda zorlandık, zorlu rakibe karşı iyi bir savunma sergiledik. Türkiye'nin özellikle sağ kanattaki oyuncuları çok daha kaliteliydi, onlara karşı biraz zorladık. Bizim de sol tarafımız onlara göre kaliteli kaldı." şeklinde konuştu.

Gruptaki durumu da değerlendiren Zlatko Dalic şöyle konuştu:

"Şu anda konuşmak için çok erken. Grup daha yeni başladı. Aylar sonra maçlar devam edecek, ne olacağı belli değil. Galler'e göre Türk Milli Takımı çok daha zor ve güçlü bir milli takımdı. Galler ve Türkiye ile oynadığımız maçları kıyaslarsak Türkiye maçı çok daha güze oldu. Türk Milli Takımı'nın korkusu olmadığını düşünüyorum, bizim Türkiye ile birincilik için yarışacağımızı düşünüyorum."

Dalic, Hırvatistan'ın başarısı hakkında ise "Bu işin sırrı kaliteli oyuncular ve çok çalışmakta saklı. İlk 20 dakikada yaptığımız hatalar sonucu rakibimizin iki şansı vardı fakat bunları değerlendiremediler. Daha sonra kontrolü biz aldık ve Türk Milli Takımı'nın çok fazla şansı olmadı. Biz de kendi şanslarımızı değerlendirdik ve golleri attık. Hırvatistan olarak ne kadar kaliteli bir takım olduğumuzu göstermiş olduk." değerlendirmesinde bulundu.

Hırvat teknik adam son olarak, Bursa'daki taraftarlara Hırvatistan Kaptanı Luka Modric'i alkışladıkları için de teşekkür etti.

Tümü
 Reklam