Xavi, Rijkaard'a salladı

Barcelona'nın yıldız ismi Xavi, bir dönem Galatasaray'ı da çalıştıran eski teknik direktörü Frank Rijkaard'ı yerden yere vurdu.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Xavi, Rijkaard'a salladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Nisan 2012 20:32
Barcelona'nın yıldız oyuncusu Xavi, Fransız L'Equipe Gazetesi'ne verdiği röportajda takımın eski teknik direktörü Frank Rijkaard'ı sert şekilde eleştirdi.

Rijkaard'ın Avrupa'nın dev kulüplerini yenmenin tek yolunun onlara fiziksel olarak üstünlük sağlamaktan geçtiğine inandığını belirten Xavi, bu nedenle Hollandalı teknik adamın kendisine hiç iyi gözle bakmadığını ifade etti.

"BEN BARÇA İÇİN KANSERDİM!"

Xavi, "4-5 yıl boyunca ben korkunç, işe yaramaz bir oyuncu olarak değerlendirildim. Barcelona için kanser olarak görülüyordum. Bu takımda 1.70'lik bir oyuncu oynayamazdı" diyerek Rijkaard'ın futbolculuğu hakkında hep olumsuz görüşler sarf ettiğini söyledi.

Kendisine inanmayan Rijkaard'ın ardından Johan Cruyff'un futbol felsefesindeki gibi 'yeteneğin fiziksel oyundan önce geldiğine' inanan Guardiola'nın takımın başına geçmesinin kendisini yeniden 'önemli' hissetmesini sağladığını söyleyen Xavi, bunun kulüp açısından da önemli olduğunu vurguladı.


Tümü
TÜMÜ