İtalyan hocadan doping itirafı

İtalya Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Marcello Lippi, futbol oynadığı dönemli ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Haber; DHA
Abone Ol
İtalyan hocadan doping itirafı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Nisan 2012 00:06
İtalya Milli Futbol Takımı'nın eski teknik direktörü Marcello Lippi, dopig kullanımıyla ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu.

Lippi, Milano Üniversitesi'nin Sesto San Giovanni'de bulunan Walter Tobagi Gazetecilik Fakültesi'nde Spor Gazeteciliği Kursu'na konuşmacı olarak katıldı. Spor dünyasında sık sık gündeme gelen doping kullanımıyla ilgili bir soru üzerine Lippi, "Sampdoria'da oynadığım zaman, masörlerin bize enjeksiyon yapması genel bir uygulamaydı. Bize vitamin olduğunu söylüyorlardı" dedi.

Lippi, "Masör, soyunma odasına şırıngalarla gelir, yaptırmak istemeyen olursa da kendine şırınga ederek tehlikleli olamadığını söylerdi. Abartılı bir uygulamaydı. Ama herkes yapıyordu. Kendini daha güçlü kılmak değil, enerjini geri kazanmak için yapıldığını söylerlerdi" diye konuştu.

YENİ ADRES UMMAN, KATAR YA DA ÇİN

Marcello Lippi, kısa zamanda yeniden teknik direktörlüğe döneceğini belirterek, şunları söyledi:

"Geleceğim konusunda iki şey biliyorum. Kısa zamanda yeniden teknik direktörlüğe döneceğim. Artık hiç bir zaman İtalya'da teknik direktör olmayacağım. Kendimin bir şeyler inşa edebileceği bir yer istiyorum. Umman, Katar veya Çin olabilir. Hala son kararımı vermedim."


Tümü
TÜMÜ