Wawrinka'ya olay sözler! "Sevgilinle yattı..."

Montreal'de düzenlenen ATP Rogers Cup'ta Stanislas Wawrinka ile Nick Kyrgios arasında oynanan maçta çok ilginç bir olay yaşandı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Wawrinka'ya olay sözler! 'Sevgilinle yattı...'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
13 Ağustos 2015 22:26
SPORX DIŞ HABERLER- Montreal'de düzenlenen ATP Rogers Cup'ta Stanislas Wawrinka ile Nick Kyrgios arasında oynanan maçta çok ilginç bir olay yaşandı.

Avustralyalı genç raket Kyrgios, Wawrinka'ya karşı geride oynadığı maçın bir bölümünde İsviçreli raketin özel hayatıyla ilgili ilginç sözler sarf etti. Wawrinka'nın kız arkadaşı olan genç tenisçi Donna Vekic için ağır bir ihtamda bulundu. Kyrgios servis atacağı bir anda yüksek sesle; "Kokkinakis, kız arkadaşınla yattı. Bunu söylediğim için üzgünüm." dedi.


Bu sözler tenis dünyasında büyük yankı bulurken her cepheden Nick Kyrgios'a ağır eleştiriler geldi. İlk olarak maçtaki rakibi Stanislas Wawrinka, mücadele sırasında duymadığı sözlerle ilgili maç sonrasında kişisel Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Wawrinka Twitter'dan; "Bir meslektaşımın bu kadar saygısız olabileceğini hayal dahi edemezdim. Söylenen kelimeleri en kötü düşmanıma bile söyleyemezdim. Bu duruma karşı ATP yönetiminin bir ceza vereceğini düşünüyorum. Buna kort içinde veya dışında müsamaha gösterilemez." sözlerini kullandı.


ATP'DEN KYRGIOS'A CEZA GELDİ

Erkek tenisinin zirvesi ATP, Nick Kyrgios'un Wawrinka maçında kullandığı sözler nedeniyle Avustralyalı oyuncuya 10 bin dolar para cezası verildiğini duyurdu. ATP'den gelen bu ceza bazı kesimlerce düşük ve yetersiz bulundu.


KYRGIOS ÖZÜR DİLEDİ

Tüm bu yaşananların ardından olayların başrolündeki Kyrgios Facebook hesabından bir açıklama yaparak herkesten özür diledi.
İşte Kyrgios'un özür açıklaması:

"Wawrinka'ya karşı söylediklerim için özür dilemek isterim... Ağzımdan çıkanlar maçın sıcaklığıyla söylenen şeylerdi ve birçok açıdan kabul edilemezler. Kişisel özrüme ilave olarak toplumdan da özür diliyorum ve yaptıklarımın sorumluluğunu tamamiyle alıyorum. Olanlar için üzgünüm ve pişmanım"Tümü
TÜMÜ