Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Roberts: "Supermax kontratı, yıldızları takımda tutmuyor"

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) genel menajeri Michele Roberts, "supermax" kontratın, NBA takımlarının yıldız oyuncularını tutmanın kesin bir yolu olmadığını söyledi.

Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği (NBPA) genel menajeri Michele Roberts, "supermax" kontratın, NBA takımlarının yıldız oyuncularını tutmanın kesin bir yolu olmadığını söyledi.

NBA'in en son toplu iş sözleşmesi sözleşmesinde tanıtılan "supermax" kontratı, tam olarak takım sahiplerinin ve oyuncuların beklediği gibi olmadı.

"BU KONTRAT, OYUNCULARI TAKIMDA TUTMUYOR"

Roberts, şu ifadeleri kullandı:

"Demek istediğim, kontrata uygun olan oyuncular açıkçası para kazanacak oyunculardır. Başka alternatifleri de olacaktır. Bu onlara zarar vermiyor. Güvence altına alabilecekleri bir şey ve bunu almakla ilgilenirlerse, bu sadece para miktarı açısından muazzam bir avantaj olur. Ama yine de bir dezavantaj görmüyorum. Tek dezavantajı, takımların kesinlikle oyuncularını korumanın kesin bir yolu olduğuna inanmaları. Ve öyle değil. Öyle diyorlarsa, şu anda Anthony'ye [Davis] bir göz atabilirler ve 'Aaa, mümkün değil.' diyebilirler."

Stephen Curry, James Harden, Russell Westbrook ve John Wall supermax imzalayan sadece dört oyuncu. Damian Lillard'ın bu yaz bir supermax imzalaması bekleniyor. Sacramento Kings ve Chicago Bulls, supermax imzalayabilecekleri DeMarcus Cousins ve Jimmy Butler'ı takas etmişlerdi.

Paul George, Kawhi Leonard ve Anthony Davis ise bir supermax kontratı imzalamadan önce takımlarından takas talebinde bulunmuşlardı.