Rıdvan Dilmen: "Beklediğim ötesinde Fenerbahçe, altında Galatasaray"

Rıdvan Dilmen, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki dev derbinin ilk 45 dakikasını yorumladı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Rıdvan Dilmen: 'Beklediğim ötesinde Fenerbahçe, altında Galatasaray'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
27 Eylül 2020 19:59
Rıdvan Dilmen, NTV'de yayınlanan Yüzde Yüz Futbol programında Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki dev derbinin ilk 45 dakikasını yorumladı.

İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları:

"Seyircisiz olduğu zaman saha avantajı gidiyor. Yüzde 5 kuralı sonraı ev sahipleri daha avantajlıydı ama artık yok. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da pozsiyonları var. 7 tane yeni oyuncu, teknik direktör var. Galatasaray'da 8 tane geçen sezondan oyuncu var.

"ORTA SAHA OYUNCULARI RAHAT"

"Orta saha oyuncularının çok rahatlıkla top oynayabildiği bir ilk yarı izledik. Hem Fenerbahçe, hem Glatasaray adına. Ceza sahasına kadar o rahat geliyorlar ki, her hücum tehlikeli gibi. Belki sonuçlanmıyor ancak son paslara kadar etkili oynuyor iki takım da. Galatasaray, 2-3 kez geldi. Sonuç da alıyordu. Fenerbahçe de ortalarda 4-5 kişiyle giriyor. Beklediğimin ötesinde bir Fenerbahçe, beklediğimin altında bir Galatasaray. Tuhaf bir maç oluyor. Seyirci de yok."

"LUYINDAMA, SAATLİ BOMBA GİBİ"

"Sosa'nın kartı doğru değil. Thiam'a kart verilebilirdi. Luyindama, saatli bomba gibi duruyor statta. Sert bir oyuncu. Karşısında oynayan oyuncular çabuk. Fatih Hoca, 'Aman kart görme' diyecektir. Luyindama da topa atlıyor. Sosa'nın kartı anlamsız, doğru değil. Oynatmaya çalışan bir hakem vardı. Sert eleştiri yapamayız."

 Tümü
TÜMÜ