Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, koronavirüs protokolünde önemli değişiklikler yapıyor!

ESPN'den Adrian Wojnarowski, NBA'in, koronavirüs için test sonucu alamayan oyuncular için olan protokolü düzenleyerek, önemli değişiklikler yapacağını belirtti.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
ESPN'den Adrian Wojnarowski, NBA'in, koronavirüs için test sonucu alamayan oyuncular için olan protokolü düzenleyerek, önemli değişiklikler yapacağını belirtti.

Yeni protokolun, oyuncuların maçlara daha hızlı bir şekilde geri dönüşe izin vereceği şekilde düzenleneceği açıklandı.

Karantinaya girdikten sonra, eğer bir oyuncu semptom bulundurmuyorsa ve ilk tekrar edilen testte negatif sonuç almışsa, maç başlangıcından bir saat önce başka bir negatif sonuç daha alması durumunda, bir sonraki maçta oynamasına izin verilecek. Ortalama olarak, her 1000 testten beşi sonuçsuz gelebiliyor.

NBA takımları, bir playoff serisinin ortasında, bir oyuncunun test sonucu alamayıp maç kaçırmaya zorlanmasıyla, oyuncu mevcudiyetinin tehlikeye girebileceğinden endişe duyuyorlar. Bazı durumlarda, bu protokol değişikliği, oyuncular için karantina penceresini kısaltabilecek.