Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Wilkins'den aynı kaderi paylaşan Durant'e destek: "İyi olacak"

Atlanta Hawks efsanesi Dominique Wilkins, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in aşil sakatlığından döneceğine ve iyi olacağına inandığını söyledi.

Atlanta Hawks efsanesi Dominique Wilkins, Golden State Warriors süperstarı Kevin Durant'in aşil sakatlığından döneceğine ve iyi olacağına inandığını söyledi.

1992 yılında, 32 yaşında olan Wilkins, aşilini koparmıştı. Bir yıl sonra hiçbir şey olmamış gibi geri dönmüş ve kariyerinin en iyi rakamlarını yakalamıştı.

Wilkins kendi deneyimine baktığında, Warriors'ın yıldızı Durant'in iyi olacağına inanıyor.

"ŞİMDİ DAHA ÇOK AVANTAJ VAR"

The Athletic'den Mike Vorkunov'a göre, Wilkins Durant'in iyileşmesi konusunda iyimser durumda. Wilkins ayrıca Durant'in bugün tıptaki ilerlemeden faydalanacağını da belirtti:

"Artık adamların dönmesi için çok daha fazla avantaj var. Benim dönemimde kullandığım ilaca göre şimdiki ilaç tamamen farklı. O zamanlar çok daha fazla çalışmak zorunda kalıyorduk."

Aşili koptuktan sonra Wilkins, geri dönerek maç başına 29.9 sayı ortalaması yakalamıştı. O sezon lider olan Michael Jordan'ın 32.6 sayı ortalamasının hemen bir sıra altında yer alıyordu.