Şampiyon kartingci toprağa verildi

16 Temmuz Cumartesi akşamı geçirdiği motor kazasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki KKTC'li kartingci Zeka Özteknik, Derviş Eroğlu ve Mehmet Ali Talat gibi siyasetçilerin de katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Haber; DHA
Abone Ol
Şampiyon kartingci toprağa verildi
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Temmuz 2011 17:31
Kartingde elde ettiği Dünya Şampiyonluğu ile Kıbrıs Türk halkının gururu olan ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Zeka Özteknik son yolculuğuna uğurlandı.
Kıbrıs Türk Halkının göğsünü kabartan Dünya Easykart Şampiyonu 22 yaşındaki genç sporcu Zeka Özteknik geçirdiği motosiklet kazası sonrasında yaşama gözlerini yumdu. Zeka için bugün KKTC'de ZET Karting pistinde tören düzenlendi. Zeka'yı sevenler karting pistine akın etti. Törende göz yaşları sel oldu.
SON TURUNU ATTI
Zekanın Cenazesi, cenaze aracında ZET karting pistinde son kez tur attı. Zeka için düzenlenen törende ona dünya şampiyonluğunu kazandıran karting aracına fotoğrafı konuldu. Zeka'nın annesi dakikalarca oğlunun fotoğrafını ve oğlunun kazandığı Kıbrıs Türkünü onurlandıran kupayı okşadı. Karting alanındaki tören alkışlarla son buldu.
Zeka Özteknik'in naaşı daha sonra Başkent Lefkoşa kabristanlığına götürüldü ve burada kılınan öğle namazının ardından toprağa verildi. Cenaze sırasında Zeka Özteknik'in annesi, babası ve kardeşinin yanı sıra akrabalarının ayakta durmakta zorlandığı görüldü.
TALAT VE DERVİŞ EROĞLU DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Zeka'nın arkadaşları ve sevenlerinin yanı sıra KKTC ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun katıldığı cenaze törenin de gözyaşları adeta sel oldu.
Tümü
 Reklam