Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Rubio: "Bana inanan bir takıma geldiğim için mutluyum"

Utah Jazz'in yeni point guardı Ricky Rubio, kendisine "gerçekten inanan bir organizasyon" için oynamaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Utah Jazz'in yeni point guardı Ricky Rubio, kendisine "gerçekten inanan bir organizasyon" için oynamaktan heyecan duyduğunu söyledi.

Rubio, şu şekilde konuştu:

"Takas olmak pek zevkli değil, ama gerçekten bana inanan bir organizasyona gitmekten dolayı heyecanlıyım. İyi bir geleneğe sahip harika bir basketbol organizasyonu. Biraz garipti. Altı yıldır Minnesota'daydım. Adım son birkaç yıldır söylentilere karışıyordu, ancak asla takas olmamıştı. Bu yaz sanırım zamanıydı. Hiçbir pişmanlığım yok. Minnesota'da harika vakit geçirdim, ama sanırım ikimizin de ilerlememizin zamanı gelmişti. Bence ilişkimizin istediğimiz gibi yürümediği bir dönemdi ve biz de önümüze baktık."

"Bir yöneticinin benim için iyi konuşması harika bir şey. Bana başlangıçta gösterdikleri güven harika ve şimdi iyi geçireceğim maçlarla güvene cevap vermeliyim. Kendime güvenim var, ve bu yaz çok çalıştım. Sanırım bu ekibe çok şey katabilirim."

Ricky Rubio, Tom Thibodeau'nun Minnesota'da en sevdiği oyuncu değildi, fakat iyi savunma yapan ve Karl-Anthony Towns gibi isimleri iyi besleyen bir oyuncuydu. Şimdi ise kendisinin yerini Jeff Teague almış durumda.
7/24 NBA TÜRKİYE