Muratcan Eğilmez: "Tüm kulvarlarda şampiyonluk istiyoruz"

BOM Karting Takımı yöneticisi Muratcan Eğilmez katıldıkları tüm kulvarlarda şampiyonluk istediklerini söyledi.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Muratcan Eğilmez: 'Tüm kulvarlarda şampiyonluk istiyoruz'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
24 Nisan 2024 14:36
Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) Karting Takımı, MOTUL 2024 Türkiye Karting Şampiyonası'nda mücadele ettiği TOSFED Micro Destek Kupası, mini ve senior kategorilerinde sezon sonunda şampiyonluğa ulaşmayı amaçlıyor.

BOM Karting Takımı yöneticisi Muratcan Eğilmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon hem takım yöneticisi hem de master kategorisinde takım sporcusu olarak şampiyonada mücadele ettiğini belirterek, master kategoride 4 pilot olarak yarıştıklarını söyledi.

Sezonu kendisinin üçüncü, takım arkadaşının da ikinci olarak tamamladığını aktaran Eğilmez, ilk sezonları olan diğer 2 sporcunun da güzel bir seviyede yılı tamamladığını kaydetti.

"TÜM KATEGORİLERDE ŞAMPİYONLUK İSTİYORUZ"

Eğilmez, mini kategoride geçen sezon Efe Ayhan'la mücadele verdiklerini dile getirerek, onun da sezonu 10. tamamladığını, bu yıl ise sezona iyi başladığını ifade etti.

Türkiye Karting Şampiyonası'nda 4 kategori olduğunu belirten Eğilmez, "Ayrıca TOSFED Micro Destek kategorisi de var. Orada Zayn (Sofuoğlu) yarışıyor. Türkiye Karting Şampiyonası'nın mini ve senior olmak üzere 2 kategorisine katılıyoruz. Yer aldığımız tüm kategorileri şampiyon olarak tamamlamayı hedefliyoruz. Sporcularımızın hepsi tecrübeli, yurt dışında da tecrübesi olan sporcular diyebilirim. TOSFED Micro Destek kategoride de Zayn'ın ilk yılı olmasına rağmen şampiyon olmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Eğilmez, BOM Karting'in, "motor sporlarının anaokulu" olarak bilinen kartingde mümkün olan en geniş kitleye ulaşarak Türkiye'yi uluslararası alanda en üst seviyelerde temsil edecek sporcular yetiştirmek hedefiyle kurulduğunu anlattı.

Karting takımının gelişimini önemsediklerini aktaran Eğilmez, bu sebeple karting sporunda büyük başarılar elde eden ve GT4 takımlarında GT4 Avrupa Serisi'nde Türkiye'yi temsil eden Berkay Besler'in sürücü koçluğunu üstlenmesini sağladıklarını belirtti.

Eğilmez, ilerleyen dönemlerde de BOM Karting sporcularının Türkiye'yi yurt dışında başarıyla temsil edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

"ÖNEMLİ GELİŞMELER KAYDETTİLER"

BOM Karting Takımı sürücü koçu Berkay Besler de yetenekli sporculara sahip olduklarını ifade ederek, TOSFED Micro Destek Kupası'nda yarışan Zayn Sofuoğlu'nun yetenekli olduğunu ve önemli başarılar kazanacağına inandığını söyledi.

Mini kategoride de Rüzgar Evci ve Efe Ayhan'ın da son yıllarda önemli gelişme kaydettiğini dile getiren Besler, ikisinin de gelecekte başarılarına hep beraber tanıklık edeceklerini belirtti.

Besler, senior kategoride de Sarp Arhan Or'un mücadele ettiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Bu seneye baktığınızda Türkiye Karting Şampiyonası'na gerçekten çok fazla sporcunun kayıt yaptırdığını görüyoruz. Aslında bu bizim için gerçekten sevindirici ve gelecek adına da umut verici. Şampiyonaya genel olarak baktığımızda ise son birkaç sene içerisinde sporcular kendilerini geliştirdi. Bazıları Avrupa'da da mücadele ediyor. Avrupa'da da çok fazla tecrübe edindiler. Bu da şampiyonada yarışan tüm sporcular için rekabetin artmasına ve gelişimlerine pozitif yönde etki etmesine olanak sağlıyor. Umarım takım olarak verdiğimiz emeklerin karşılığını en iyi şekilde alırız ve sezon sonunu en üst noktada tamamlarız."

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu ise TOSFED Micro Destek Kupası'nda yarışan oğlu Zayn Sofuoğlu'nun şampiyonaya en iyi takımla başlamasını istediği için BOM Karting'i tercih ettiklerini belirterek, birlikte büyük başarılara imza atacaklarını ifade etti.

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam