Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Horst: "Bucks'ta son söz ve kararlar bende"

Milwaukee Bucks'ın yeni yöneticisi Jon Horst, NBA.com'dan Steve Aschburner ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, takımda son sözün koç Jason Kidd'de değil, kendisinde olacağını söyledi.

Milwaukee Bucks'ın yeni yöneticisi Jon Horst, NBA.com'dan Steve Aschburner ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, takımda son sözün koç Jason Kidd'de değil, kendisinde olacağını söyledi.

34 yaşındaki genç yönetici, işi organizasyon içerisinde nasıl yürüttüklerini açıkça şöyle belirtti:

"NBA.com: İnsanlar, Jason Kidd'e ya da maaş çekinizi imzalayan takım sahiplerine "hayır" demek zorunda kalıp kalmadığınızı görmek için sizi izliyor olacaklar. Bu endişeleri nasıl değerlendiriyorsun?

JH: Tabii ki, takım sahipleri takım sahipleridir. Jason Kidd koçumuzdur. Yaptığımız her işle içli dışlı olacaklar. Ancak bu işi alırken, bunları konuştuk. İşin sonunda, Milwaukee Bucks için basketbol operasyonlarını yürütmek, son kararı almak ve son sözü söylemek için işe alındım. Bu şekilde çalışacağım ve bunu yaparken onların desteğine de sahibim. Gerçekten bu endişeleri bir kenara bırakmanın tek yolu, her gün bunu yaşamak ve işlemlerin gerçekleşmesini izlemektir."

Genç ön ofis yöneticisi resmi olarak Haziran ayında yeni GM olarak tanıtılmıştı. 2008'den beri NBA'de bulunan Horst, son üç yıl boyunca takımın başında olduğu dönemde John Hammond ile yakın bir çalışma içindeydi.


7/24 NBA TÜRKİYE