''İşin sırrı 'Günaydın Claire' diyebilmek!''

Manchester United'ın efsane ismi Sir Alex Ferguson, başarının sırrının kulüpte çalışan herkesin ismini bilmek olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
''İşin sırrı 'Günaydın Claire' diyebilmek!''
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
26 Nisan 2015 12:48
SPORX DIŞ HABERLER - Premier League ekiplerinden Manchester United ile sayısız başarıya ulaşmış efsane Sir Alex Ferguson, İngiliz basınına verdiği röportajında Manchester United'ın kendisinin dönemindeki rekorları kırmasını istediğinis söyledi.

Kırmızı Şeytanlar'da 27 yıl geçiren Sir Alex Ferguson, röportajında Harvard'da okuyan bir öğrencinin kendisine yönelttiği ilginç soruya verdiği cevabı da açıkladı.

''REKORLARIMI KIRSINLAR''

''Burada olduğum döndemde çok başarılı yıllar geçirdik ve birçok kupa kazanmayı başardık. Ama ben gerçekten başka birisinin gelip, burada kırdığım rekorları, kazandığım kupaları geçmesini istiyorum. Birinin gelip 25 yılda 45 kupa kazanmasını istiyorum. Beni daha fazla mutlu edebilecek başka bir şey yok. Çünkü bu başarı kulübün olacak, her şey kulüple ilgili.''

İŞİ SIRRI; HERKESİN ADINI BİLMEK!

''Harvard'dan bir öğrenci bir konferansta bana, 'Manchester United'ta başarılı bir menajer olabilmenin sırrı ne?' sorusunu yöneltmişti. Başarının sırrının kolay olduğunu söyledim, aslında oldukça basit; herkesin ismini bilmek... Ben kantindekilerle de, saha görevlileriyle de, güvenlik görevlileriyle de, kulüpte çalışan kim varsa konuşuyorum. İnsanları isimleriyle selamlamanız önemli. 'Günaydın Claire' ya da 'Günaydın Robert' diyebilmek çok önemli. Böylece onları tanıdığımı biliyorlar. Biz bir kulüp inşa ettik ve burada tüm insanlara ihtiyacımız var.''
EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ