Djokovic: "Tribünler beni motive etti"

Novak Djokovic 4 saat 57 dakika süren Wimbledon finalinde elde ettiği tarihi zaferde, Roger Federer'i destekleyenlerin de payı olduğunu söylediç.

Haber; Sabah
Djokovic: 'Tribünler beni motive etti'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
16 Temmuz 2019 12:13
Wimbledon finalinde Roger Federer'i 4 saat 57 dakika süren bir mücadele sonrasında yenen Novak Djokovic, karşılaşma boyunca mental olarak gücünü korumak için büyük çaba sarf ettiğini ifade etti.

Djokovic, "İzleyenlerin çoğunun Federer'i desteklediklerinin farkındaydım ancak Federer, Federer tezahüratlarını "Novak" olarak duyuyordum. Bu beni daha çok motive etti. Önümüzdeki 5 sene içinde de bunları daha çok duymayı umut ediyorum" dedi ve şöyle devam etti: "İlk 3'e girdiğinden kesinlikle emin olmakla birlikte, büyük ihtimalle kariyerim boyunca oynadığım en heyecanlı ve çekişmeli final maçıydı. Bu maçı, tüm zamanların en iyi tenisçilerinden Roger'a karşı oynadığım için mutluyum."

Karşılaşma sonunda dizlerinin üstüne çökerek bir parça çim koparıp ağzına atan Djokovic, gazetecilerin bu davranışıyla ilgili sordukları soruya "Çim inanılmaz lezzetliydi. Hala öğütmeye çalışıyorum" cevabını verdi.

16. GRAND SLAM ŞAMPİYONLUĞU
Avustralya Açık'ı 7 kez kazanan tek erkek tenisçi olan Djokovic, Fransa Açık'ı 1, Wimbledon'ı 5 ve ABD Açık'ı 3 kez kazanırken, toplam 16 Grand Slam şampiyonluğu yaşadı. En çok grand slam kazanan erkek tenisçiler sıralamasında Federer 20, Nadal ise 18 şampiyonlukla ilk iki sırada yer alırken, Djokovic ise 16 şampiyonlukla takibini sürdürüyor.

FEDERER'E BÜYÜK ÜSTÜNLÜK KURDU
Djokovic, son zaferiyle Federer'e karşı finallerdeki üstünlüğünü de perçinledi. İki taraf arasındaki ilk Grand Slam finali, 2007'de ABD Açık'ta yaşandı. Söz konusu maçı 7-6, 7-6 ve 6-4'lük setlerle 3-0 kazanan İsviçreli Federer, o günden bu yana oynadığı diğer 4 Grand Slam finalinde ise rakibine kaybetti

HUZURLARINIZDA KRAL VE KRALİÇE
Wimbledon'da zafere ulaşan Novak Djokovic ve Simona Halep kupalarıyla birlikte geleneksel şampiyonluk pozlarını da verdiler.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ