Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Dallas, ikinci tur Draft seçimine 4.6 milyon garantili maaş verdi!

Dallas Mavericks'in ikinci tur Draft seçimi Tyrell Terry ile 4.6 milyon dolar garantili maaş ile dört yıllık bir kontrat imzaladığı bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Twitter
Dallas Mavericks'in ikinci tur Draft seçimi Tyrell Terry ile 4.6 milyon dolar garantili maaş ile dört yıllık bir kontrat imzaladığı bildirildi.

Bir ikinci tur Draft seçimi olarak garantili para almasıyla nadir bir durumun başrolünde olan Terry'nin aldığı miktarın, kabaca 24'üncü genel seçimin elde ettiği paraya eşit olduğu belirtildi.

İkinci turda seçilen oyuncular, bilindiği gibi NBA'in çaylak ücret skalasına tabi değiller. 2020-21 sezonu ölçeğine göre, Draft'ın 1'inci seçimi 8.1 milyon dolar kazanıyor ve bu ücret, 1.6 milyon dolar maaşa sabitlenen 30'uncu seçime kadar artışlarla azalıyor.

Terry, Stanford'da geçirdiği tek yıl boyunca %41 üçlük isabetiyle 15.0 sayı ortalama yakalamıştı.