Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Üçüncü MVP'mi kazanmak özel olurdu..."

Stephen Curry, önümüzdeki sezon üçüncü MVP ödülünü kazanmanın "özel" olacağını söyledi.

Haber; Sporx.com
Stephen Curry, önümüzdeki sezon üçüncü MVP ödülünü kazanmanın "özel" olacağını söyledi.

31 yaşındaki Curry, bu yaz önemli bir dönüşüm geçiren bir Golden State Warriors takımı için "sınırları genişletmenin" hoşuna gideceğini söyledi.

Steph, eski takım arkadaşı Kevin Durant'in, Warrior'ların hareketli hücumunun "sadece belirli bir noktaya kadar çalıştığı" inancına da değindi:

"Hangi setleri yürüttüğümüz umrumda değil. İki şampiyonluk kazandık. Günün sonunda, çok fazla yetenekli oyuncumuz ve tüm bunları nasıl dengeleyeceğimizi bulmaya dair beklentilerimiz vardı. Ve üç yıl boyunca bu konuda çok konuştuk. Her zaman mükemmel değildi, ama bence sonuçlar ve sahada neler yapabildiklerimiz kendi kendini açıklıyor. Hepimiz günün sonunda bir şekilde, bire bir oyunu oynamak istiyoruz. Ama ben de birkaç şampiyonluk kazanmayı tercih ederim."

"HEP, SAHADA EN İYİ BENİM GİBİ OYNARIM"


Başka bir şampiyonluk kazanmak, Curry'nin nihai hedefi olmaya devam ederken, üçüncü MVP ödülünü kazanmanın "özel" bir başarı olacağını da kabul etti:

"Her zaman, durum ne olursa olsun, sahadaki en iyi oyuncu benmişim gibi oynarım. Bu benim kafa yapım. Bu her şutu atacağım anlamına gelmeyebilir, ancak oynamam gereken agresiflik seviyesi ve sahip olmam gereken güven budur. Bu beni kariyerimin geri kalanında taşıyacak şey. Ve günün sonunda, bir MVP ödülü kazanmak özel olur. Daha önce tecrübe ettiğim ve tekrar deneyimlemek isteyeceğim bir şey. Sınırları biraz zorlamayı çok isterim. Bu sezon, oynama şeklim açısından geçen yıllardan çok farklı bir şey görmeyeceksiniz."