Partide yakalanan hakem: "Sex partisi değil, iş yemeği"

FIFA kokartlı hakem Slavko Vincic, Bosna-Hersek'te bir fuhuş partisinde yakalandı. Vincic, polise verdiği ifadesinde, "Sex partisi değil iş yemeği" dedi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Partide yakalanan hakem: 'Sex partisi değil, iş yemeği'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Mayıs 2020 11:59
FIFA kokartlı hakem Slavko Vincic'in, kadınları fuhşa zorlayan Tijana Maksimovic için yapılan 'Kristal Operasyonu'nda yakalanması ve tutuklanmasının ardından polise verdiği ifade ortaya çıktı.

Sloven gazetesi Vecer'te çıkan haberde; 'Tijana Ajfon' adıyla bilinen Tijana Maksimovic'in uzun süredir fuhuş ve uyuşturucu ticareti ile insan kaçakçılığı suçlarından arandığı ve bunun için Kristal Operasyonu düzenlendiği belirtildi. Tijana Maksimovic için düzenlenen operasyonda rastlantı sonucu tutuklanan FIFA kokartlı Sloven hakem Slavko Vincic de tutuklandı.

Bosna Hersek'in Sırp kantonunda yer alan Bijeljina şehrindeki özel bir daireye, yapılan teknik takip üzerine baskın yapıldı. Polis baskın sırasında FIFA kokartlı hakem Slavko Vincic ile birlikte toplam 26 erkek, 9 hayat kadını, evin içerisinde gizlenmiş birçok yasadışı silah ve yüksek gramajda kokain ele geçirdi.

"SEX PARTİSİ DEĞİL, İŞ YEMEĞİ"

Slavko Vincic'in polise verdiği ifade ise şaşkınlık yarattı. İşte Vincic'in gözaltında verdiği ifade:

"Polis, bizi şahitler huzurunda tutukladı. Ben oraya gittiğimde, neler olduğunu bilmiyordum. Cuma gecesi o eve gittim. Bir kabus gibiydi. Çok zor zamanlar geçirdim. Uyumak istiyorum. Biraz huzur ve mahremiyet istiyorum.

O eve gitmem ve yaşananlar, çok garipti. Ben orada hiçbir şey yapmadım. Sex partisi yoktu. Ben silahları da polis baskın yaptıktan sonra gördüm. Oraya bir iş yemeği için gitmiştim. İş konuşuyorduk. Saat akşam 8 gibiydi. Bir anda polisler içeri girdi. Film gibiydi."

"TÜM BU OLANLAR ŞANSSIZ BİR TESADÜF"

Vincic'in avukatı Vlado Sajn ise gazeteye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Polislerden aldığımız bilgilere göre, Slavko Vincic bu olayın şüphelilerinden biri değil. Ona karşı açılan bir dava yok. Yanlış zamanda yanlış yerdeydi. İş konuşmak istediği biri, onu bu eve davet ediyor. Gittiği zaman bir parti olduğunu ve içerisinin kalabalık olduğunu görüyor. İfadesi alınan diğer kişiler Slavko'yu tanımadıklarını polise de söylemişler. 15 kişi tutukalndı. Diğerleri, polis gözetiminde salıverildi. Slavko'yu da bıraktılar ve şu an Slovenya'ya döndü. Tüm bu yaşananlar, şanssız bir tesadüften ibaret."

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE MAÇ YÖNETTİ

Slavko Vincic, bu sezon Liverpool - Genk, Leverkusen - Porto gibi önemli maçlarda görev aldı. UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi'ndeki birçok maçta 4. hakem olarak görev alan Vincic, EURO 2012'de de Damir Skomina'nın asistanlığını yapmıştı.

İŞTE BASKININ BOSNA TV'LERİNE YANSIYAN GÖRÜNTÜSÜ


Tümü
TÜMÜ