Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard: "Harden'ı savunması zor, ona dokunmak istemezsiniz"

Portland Trail Blazers süperstarı Damian Lillard, Houston Rockets yıldızı James Harden'ı savunmanın zor olma sebebini, "Ona dokunmak istemezsiniz" şeklinde açıkladı.

Portland Trail Blazers süperstarı Damian Lillard, Houston Rockets yıldızı James Harden'ı savunmanın zor olma sebebini, "Ona dokunmak istemezsiniz" şeklinde açıkladı.

NBA'deki herhangi bir oyuncuya ligdeki savunması en zor oyuncunun kim olduğunu sorsanız, büyük çoğunluğu muhtemelen James Harden'ın adını söyleyecektir. Houston Rockets süperstarı, bugünün oyununda en iyi skorer olarak kendini kanıtlamış durumda.

"ELİNİ KOLUNU ORAYA BURAYA SAVURUYOR"

Lillard, Harden'ın hakemlerden aldığı düdükler nedeniyle savunulmasının çok zor olduğunu itiraf etti. Portland yıldızı, Harden'ı sık sık aldığı düdüklerle savunmanya çalışmanın tehlikeleri hakkında konuştu:

"Savunması zor. Çembere giderken ona dokunmak istemezsiniz. Üçlüğe kalktığında, bacaklarını açtığı ve kollarını kaldırıp sizin kolunuza doladığı için ona çok yaklaşmak istemezsiniz. Bu tür bir düdük alırsanız, savunması zor."

Harden, faul düdükleri için hakemlerin dikkatini çekmek konusunda oldukça yaratıcı. Bunu yaparken zaman zaman hakemi kandırmaya yönelik hareket ettiği de tartışılanlar arasında.

Harden, bu sezon rekor bir hızla serbest atış çizgisine geliyor. Harden, oynadığı 14 maç boyunca 203 serbest atış denedi (maç başına 14.5 deneme) ve bunların %88.2'sinde isabet buluyor.