Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Lacob, Steve Kerr ile devam etmek istiyor

Golden State Warriors'un sahibi Joe Lacob, koç Steve Kerr'e bu yaz uzatma kontratı imzalamayı beklediğini açıkladı.

Kerr, dört yıl içinde kazandığı üçüncü NBA şampiyonluğunda, beş yıl 25 milyon dolarlık anlaşmanın dördüncü yılını bitirdi. Geçtiğimiz üç sezonda Kerr bazı sağlık sorunlarıyla uğraşmıştı ancak Lacob Cuma gecesi verdiği demeçte Kerr'ün uzun vadede koç olarak kalmasını istediğine inandığını söyledi.

Lacob, Warriors'ın NBA Finallerinde Cleveland Cavaliers'ı süpürdükten sonra yaptığı açıklamada, "Bu yaz bunu halledeceğiz. Biraz dinlensin. Ama halledeceğiz. Bizimle olmak istiyor. Biz de onu uzun vadede istiyoruz." şeklinde konuştu ve ekledi:

"Belli ki hala üzerinde çalıştığı bazı sağlık sorunları var, ama bunu halledeceğiz. Sanırım uzun vadede rahat hissettiği sürece onu istiyoruz."

Kerr, her iki sezonun da belli bölümünde bir süre kaçırması sonrası, bu sezon 2015 yılında sırt ameliyatı sonrası ortaya çıkan komplikasyonlardan kaynaklanan sağlık sorunları nedeniyle herhangi bir kesinti yaşamadan koçluk yapabildi. Kerr hala bu belirtilerden rahatsız olduğunu, ancak bu sezon daha iyi kontrol altına alabildiğini söyledi.

Kerr, Cuma günkü maçın ardından verdiği demeçte, "İş ve ailem bana eşlik ediyor.Bazı sağlık sorunlarınız olduğunda çok fazla zorluk var ve bu kolay değil. Ama sabah uyandığınızda ve benim gibi harika bir aileniz ve heyecanlanacak bir şeyiniz olduğunda, hepsi buna değer." açıklamalarını yaptı.
7/24 NBA TÜRKİYE