Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lacob, Steve Kerr ile devam etmek istiyor

Golden State Warriors'un sahibi Joe Lacob, koç Steve Kerr'e bu yaz uzatma kontratı imzalamayı beklediğini açıkladı.

Kerr, dört yıl içinde kazandığı üçüncü NBA şampiyonluğunda, beş yıl 25 milyon dolarlık anlaşmanın dördüncü yılını bitirdi. Geçtiğimiz üç sezonda Kerr bazı sağlık sorunlarıyla uğraşmıştı ancak Lacob Cuma gecesi verdiği demeçte Kerr'ün uzun vadede koç olarak kalmasını istediğine inandığını söyledi.

Lacob, Warriors'ın NBA Finallerinde Cleveland Cavaliers'ı süpürdükten sonra yaptığı açıklamada, "Bu yaz bunu halledeceğiz. Biraz dinlensin. Ama halledeceğiz. Bizimle olmak istiyor. Biz de onu uzun vadede istiyoruz." şeklinde konuştu ve ekledi:

"Belli ki hala üzerinde çalıştığı bazı sağlık sorunları var, ama bunu halledeceğiz. Sanırım uzun vadede rahat hissettiği sürece onu istiyoruz."

Kerr, her iki sezonun da belli bölümünde bir süre kaçırması sonrası, bu sezon 2015 yılında sırt ameliyatı sonrası ortaya çıkan komplikasyonlardan kaynaklanan sağlık sorunları nedeniyle herhangi bir kesinti yaşamadan koçluk yapabildi. Kerr hala bu belirtilerden rahatsız olduğunu, ancak bu sezon daha iyi kontrol altına alabildiğini söyledi.

Kerr, Cuma günkü maçın ardından verdiği demeçte, "İş ve ailem bana eşlik ediyor.Bazı sağlık sorunlarınız olduğunda çok fazla zorluk var ve bu kolay değil. Ama sabah uyandığınızda ve benim gibi harika bir aileniz ve heyecanlanacak bir şeyiniz olduğunda, hepsi buna değer." açıklamalarını yaptı.
7/24 NBA TÜRKİYE