Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kyrie: "Liderliğim fazla geliyorsa, s**tirip gidersiniz"

Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving, "takımın geleceğinin bir parçası olarak gördüğü oyuncuları listelediğine" dair iddialar hakkında, bizzat takım arkadaşlarıyla konuştuğunu açıkladı.

Haber; Sporx.com
Brooklyn Nets yıldızı Kyrie Irving, "takımın geleceğinin bir parçası olarak gördüğü oyuncuları listelediğine" dair iddialar hakkında, bizzat takım arkadaşlarıyla konuştuğunu açıkladı.

Kyrie, muhabirlere şu açıklamaları yaptı:

"Söylediklerimin içinden özellikle hiçbir şey alınmadığından emin olmak için onlara ulaştım. Adamların ne demek istediğimi tam olarak anladığından emin oldum. Ve önemli olan tek şey bu. Herkes yerimde olsaydı, 'Şöyle derdim, şunu yapardım' diyor. Hiçbir fikirleri yok, çünkü hiç bu seviyede olmadıkları için nasıl yorum yapabilirler?"

"En önemli şey, bu adamların kendilerine olan inancından emin olmak ve ben de ekip olarak sahip olduğumuz güveni tekrarlamaya devam ediyorum. Batıya karşı rekabet etmek adına, şampiyonluk düzeyinde olmak için daha fazlasına ihtiyacımız var. Bu işler böyle."

"FAZLA GELİYORSAM, S*** GİDİN"


Çarşamba günü Irving gazetecilere verdiği demeçte, Nets'in kendisini, Kevin Durant'i, DeAndre Jordan'ı, Garrett Temple'ı, Spencer Dinwiddie'yi ve Caris LeVert'ü tamamlamak için bir veya iki parçaya daha ihtiyaç duyduğunun "çok belli" olduğunu söylemişti. Irving, Jarrett Allen, Joe Harris ve Taurean Prince'i atlamıştı.

Irving, bazı takım arkadaşlarının adını atlamasıyla TV programlarından ve sosyal medyadan bolca tepki alması sonrası, şu cevabı verdi:

"Soyunma odasında pislik gibi davranıp millete sürekli bağırdığım falan yok. Ben takım arkadaşlarımı zorlamaya ve hem kendimden, hem de takım arkadaşlarımdan büyük şeyler talep etmeye devam edeceğim. Bir lider olarak size sert veya çok fazla geliyorsam, soyunma odamızda değilsiniz demektir, s**tirin gidin dışarıda bekleyin. Bu kadar basit."

"BEN BURAYA VASAT OLMAYA GELMEDİM"


Irving ayrıca, son takas tarihi 6 Şubat'tan önce, Nets'e büyük hamleler yapma emri vermediğini de ekledi:

"Bence şampiyonluk beklentileri olduğunda bu oluyor. Playofflara sekizinci sıradan mı girmek isteriz? Yedinci sıradan mı? Ama burada sahip olduğunuz takıma karşı dürüst olabilirsiniz ve topluca, uyumlu bir şekilde, bir grup olarak bir araya gelip oynayabilirsiniz. Anladığınız şey bu. Ama hedefler, hala bir şampiyonluk kazanmak üzerine. Ben buraya her gün vasat olmak ya da sıralamanın ortasında olmak için gelmiyorum."