Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Fisher: "Kobe ve LeBron'un ilişkisi, 2008'de değişti"

Eski NBA oyuncusu Derek Fisher, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda efsane oyuncular Kobe Bryant ve LeBron James'in arkadaşlığının değiştiğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Eski NBA oyuncusu Derek Fisher, 2008 Pekin Olimpiyatları'nda efsane oyuncular Kobe Bryant ve LeBron James'in arkadaşlığının değiştiğini söyledi.

Kobe ve LeBron, NBA tarihinin en büyük bireysel rakiplerinden ikisi olarak biliniyor ve aynı dönemde oynadıkları göz önüne alındığında, Bryant'ın Los Angeles Lakers ve James'in Cleveland Cavaliers ve Miami Heat kadrolarının kapıştığı dönemlerde, ligdeki en iyi oyuncunun kim olduğunu görmek için düello eden ikilinin genelde aralarının çok iyi olmadığı tahminleri yürütülüyordu.

Ancak eski Lakers guardı Fisher'a göre, Kobe ve LeBron, 2008 yılındaki Olimpiyatlarda ABD Milli Takımı üyeleri olarak belli bir kişisel seviyeye yaklaşmışlar:

"Dürüst olmak gerekirse, geliştiği yer Pekin'di diye düşünüyorum. İkisi de hergün birbirlerinin etrafında olma olanağına sahipti. Kobe'nin LeBron'a yüksek derecede saygı duyduğuna dair herhangi bir şüphe olduğunu düşünmüyorum, ancak Pekin'e ve birbirlerini tanıyana kadar bu böyleydi. Ve bizim için en önemli şey, Boston Celtics'in yaptıklarıydı. LeBron'u o sırada tahtına bir tehdit olarak görüp görmediğini bile bilmiyorum, çünkü taht, aslen şampiyonluklarla ilgiliydi."