Fenerbahçe ile Lisans Kurulu arasındaki "100"lük fark!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takım harcama limitleriyle ilgili olarak TFF Lisans Kurulu ile aralarındaki farkı da anlattı. Yüzde 30 sapma ile birlikte Fenerbahçe ve TFF Lisans Kurulu arasındaki hesap farkı neredeyse 100 milyon TL...

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Fenerbahçe ile Lisans Kurulu arasındaki '100'lük fark!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Ocak 2020 01:10
Fenerbahçe Başkanı Ali koç, TRT Spor canlı yayınında TFF Lisans Kurulu ile yaptığı harcama limiti görüşmelerini de anlattı.

Ali Koç, konuyla alaklı olarak, "17'sinde baktılar, bir karar çıktı. Biz Tahkim'e başvurduk, 23-25 benim için hiçbir anlamı kalmadı. 2 Eylül'de 206'yla (206 milyon TL harcama limiti) başladık. Devamlı değişiyor, zaten yaşayan bir organizma bu. Hani deniyor ya, "Maç oynanırken kural değişir mi?" diye. Canlı bir mekanizma bu. Sponsor ile imzalıyorsun, oyuncu gönderiyorsun. 224 ile 257'nin arası çok önemli. Biz başvuru yaptık ve dedik ki "Hesabımız kitabımız budur. Bizim rakamımız bu kadar olmalıdır" dedik ve cuma gecesi bize 257 rakamını tebliğ ettiler. Bu rakamda bir hesaplama hatası var dedik, meğerse kısmen kabul etmişler." ifadelerini kullandı.

"BEKLENTİMİZ 333 MİLYON TL YÖNÜNDEYDİ"

Ali Koç ve Fenerbahçe Mali İşler Direktörü Serdar Yıldız, yaptıkları sunumlarla birlikte Fenerbahçe'nin takım harcama limitinin 333 milyon TL olmasını beklediklerini de aktardılar. Ali Koç, "Beklentimiz 333 milyon TL yönündeydi." dedi.

YÜZDE 30 SAPMA İLE NEREDEYSE 100 MİLYON TL!

Fenerbahçe'nin istediği takım harcama limiti ile TFF Lisans Kurulu'nun tanımladığı limit arasında 76 milyon TL'lik fark bulunuyor.

Bu sezon için verilen yüzde 30'luk sapma ile birlikte Lisans Kurulu'nun verdiği 257 milyon TL'lik limit için 334.1 milyon TL harcama yapılabiliyor. Fenerbahçe'nin istediği 333 milyon TL içinse yüzde 30 sapma ile birlikte 432.9 milyon TL harcama yapılabiliyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un daha önce eksi 82 milyon TL olarak açıkladığı açık ise, limit ile harcama arasındaki farkın da yeni tanımlanan limit ile ortadan kalktığı ortaya çıktı.

82 MİLYONLUK AÇIK KAPANDI AMA...

Fenerbahçe'ye tanımlanan 224 milyon TL'lik limitin 82 milyon yukarısında olduklarını Ali Koç, Antalya'daki basın toplantısında açıklamıştı. Yani, Fenerbahçe'nin şu anki toplam harcaması 306 milyon TL.

Fenerbahçe'nin 257 milyon TL'lik yeni limiti ve yüzde 30'luk sapma eklendiğinde 334.1 milyon TL'ye ulaşılıyor. Ancak, Fenerbahçe 257 milyon TL'nin 49 milyon TL üzerinde harcamaya sahip olduğu için yeni transferlerine lisans çıkartamıyor.

"ARTIYE GEÇMEDEN TRANSFER YAPAMIYORUZ"

Ali Koç, "Futbolcu satsak bile bu, transfer yapmamıza imkan sağlamayacak. Limitler artıya geçmeden transfer yapamıyoruz. Yarım sezon maaşı 6.5 milyon euro, toplamda 13 milyon euro'luk oyuncu elden çıkarmak gibi bir durumum yok." ifadelerini kullandı.'BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ'
"BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ"
Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Filip Novak, sezon hedefleri ile ilgili konuştu.
 
Tümü
TÜMÜ