Fatih Terim: "Yüreğimizi koyduk"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Beşiktaş maçını değerlendirdi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Fatih Terim: 'Yüreğimizi koyduk'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Mayıs 2021 22:53
Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Beşiktaş karşısında aldıkları 3-1'lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

"YÜREKLERİNİ SAHAYA KOYDULAR"

"İlk yarı tehlikeler yaşadık ama ikinci yarı çok tehlike yaşadığımızı hatırlamıyorum. Rakip kalede önemli fırsatlar bulduk. Arkadaşlarla doğru planlar yapmışız. Saha içinde doğru yerlerde durduk. Beşiktaş'ın etkili elemanlarını oynatmadık ve biz kendimiz oynadık. Goller de güzeldi ve 3 puanı aldık. Uçurumun kenarında dolaşmak kolay değil. Bütün oyuncularımı kutlarım, ne dediysek yaptılar. Bir de yüreklerini sahaya koydular. İkinci yarı neredeyse tam bir Galatasaray hakimiyeti vardı. Tercihlerimiz de doğru çıktı."

"TÜRKİYE'DE NE OLACAĞI BELLİ OLMAZ"

"Türkiye Ligi'nde neyin, ne olacağı belli olmaz demiştim. Herkes her an her şeyi yapabilir, kaybedebilir. Sonuna kadar vazgeçmeyeceğiz. Herkes önce kendi maçına bakacak. Galatasaray önce kendi maçına bakar, sonra nerede olacağına bakar. İnsan hakikatten bu futbolcu görünce, bazı şeyler için üzülüyor."

"VAZGEÇMİYORUZ, GÖRECEĞİZ"

"Lig lideri Beşiktaş'ı yenmek önemli bir şey. 3 puan yaklaştık, ikili averajı eşitledik. Hem biz kazanacağız, hem rakiplerimiz kaybedecek. Şu güzel bir şey, üç takım, son iki haftaya büyük umutlarla giriyor. Biz vazgeçmeyeceğimizi çok önceden söyledik. Vazgeçmiyoruz, bakalım sonuç nerede bitecek."

"SEÇİMLE İLGİLİ KONUŞMAYACAĞIM"

"Divan üyesi olarak, Galatasaraylı Fatih Terim olarak seçimlere ne diyorsunuz?" sorusunu sordu arkadaşımız. Ancak anlayış bekleyerek, bunlardan uzak maça hazırlanmaya ve arkadaşlarımı hazırlamaya çalışıyorum. Fikrim var ama derbiyi kazanan Galatasaray'ın önüne bunu geçirmeyelim. Çocukların ve bizim hakkımızı yemiş oluruz."

"RAKİPLER DE KAYBEDECEK"

"Umudum var. Ümidimizi kaybetmeden, Galatasaray gibi oynayarak oynamaya devam edeceğiz. Biz nasıl kaybettiysek, rakiplerimiz de kaybedecek. Bunu ümit ediyorum. Bizim de kazanmamız lazım ki rakiplerin kaybettiğinde üste çıkalım."

"O LAFI HER ZAMAN KULLANMAYALIM"

"Az maç kalması heyecanı daha fazla arttırıyor. "Biz bitti demeden, bitmez" lafını her kullandığımızda karşılığını verdik. Onu doğru anda kullanmalıyız ki karşını verebilelim. Her dakika söylenecek laf değil. Vazgeçmemek ruhumuzda var. Şimdilik vazgeçmeyeceğimizi söyleyelim."


EURO 2020 Navigasyon
Tümü
TÜMÜ