Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Embiid: "Birinci sıra çok önemli, evimizde nadiren kaybediyoruz"

Philadelphia 76ers süperstarı Joel Embiid, ekibinin Doğu Konferansı'nda birinci sırayı garantiledikten sonra, bunun kendileri için büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Philadelphia 76ers süperstarı Joel Embiid, ekibinin Doğu Konferansı'nda birinci sırayı garantiledikten sonra, bunun kendileri için büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

76ers, dün gece Orlando Magic'a karşı aldığı galibiyet sonrası, yirmi yıldan beri ilk kez Doğu'daki birinci sırayı garantilemiş oldu.

Zirve nokta, aynı zamanda Sixers'ın playoff braketinde Milwaukee Bucks ve Brooklyn Nets gibi karşı tarafta yer aldığı anlamına geliyor.

Embiid, şu anda 27-7 ile Doğu'nun en iyi iç saha derecesine sahip olan ekibin kendi sahasındaki dominasyonu sebebiyle, zirve noktayı kazanmanın önemli olduğunu açıkladı:.

"En tepe noktayı garantilemek, iç saha avantajına sahip olma konusunda çok yardımcı olan bir durum. Kendi sahamızda dominant olduğumuz için, bize ayrıca avantaj sağlıyor. Burada nadiren maç kaybediyoruz... Bu yüzden 1 numaralı sırada yer almak oldukça önemli."