Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pacers, Sumner için 'sakat oyuncu istisnası' başvurusu yaptı

Indiana Pacers'ın, yakın zamanda aşil tendonundan sakatlanıp sezonu kapatan Edmond Sumner için, lige 'sakat oyuncu istisnası' kullanma başvurusu yaptığı bildirildi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
Indiana Pacers'ın, yakın zamanda aşil tendonundan sakatlanıp sezonu kapatan Edmond Sumner için, lige 'sakat oyuncu istisnası' kullanma başvurusu yaptığı bildirildi.

Fieldhouse Files'dan Scott Agness'e göre Pacers, NBA'in sakat oyuncu istisnası için başvurdu.

Bu istisna, sol ayağındaki yırtık aşil tendonu için sezonu kapatmasına neden olacak bir ameliyat geçiren Sumner'ın yerine, ekibin başka bir oyuncu eklemesine izin verecek.

Pacers bu istisnayı kullanmaya hak kazanırsa, Sumner'ın 2.32 milyon dolarlık maaşının yüzde 50'si olan 1.16 milyon dolar değerinde bir oyuncu ekleyebilecek.

Bu istisna, bir takıma kadroda fazladan bir yer vermese de, serbest oyuncu havuzundan veya takas yoluyla bir oyuncuyla sözleşme imzalamak için kullanılabiliyor.

Şu anda iki garanti edilmeyen sözleşmesi buluan Pacers ekibi, 136.6 milyon dolarlık lüks vergi sınırının 800.000 dolar altında bulunuyor ve muhtemel 1.16 milyon dolarlık istisnayı kullanması halinde, bu sınırı aşmış olacak.