Mustafa Cengiz, Süper Lig'in başlangıç tarihi için konuştu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'in başlangıç tarihi hakkında konuştu.

Haber; Sporx.com
Mustafa Cengiz, Süper Lig'in başlangıç tarihi için konuştu!
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
25 Mart 2020 16:33
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GTV'de gündeme dair açıklamalarda bulundu ve Kulüpler Birliği'nde yapılan görüşmenin detaylarını anlattı.

Süper Lig'in başlangıç tarihi hakkında konuşan Mustafa Cengiz, Süper Lig'in başlangıç tarihi olarak 17 Nisan ya da 30 Nisan'ın konuşulduğunu açıkladı.

Galatasaray Spor Kulübü'nün devleti herhangi bir kararı ya da Bilim Kurulu'nun bir tavsiyesi olmadan hareket etmeyeceğini ifade eden Mustafa Cengiz, "İnşallah hocam iki üç gün başında Florya'nın başına döner ve gerekenler yapılır. Devletimiz işaret etmeden harekete geçmeyeceğiz" dedi.

17 NİSAN, 30 NİSAN'A GÖRE BAŞLAMA TARİHİ

Kulüpler Birliği'nde yapılan görüşmeleri ve play-off gündemini de değerlendiren Mustafa Cengiz, "Mehmet Sepil ile bir telefon görüşmesi yaptık ve mümkünse yüz yüze değil, telekonferans olmasını istedim. Üç saat görüştük. Sevgili başkanlarımla konuştuk, herkes görüşünü belirtti. Orada alınan karar, futbolcuların antrenman temposunu yitirmemesi için 17 Nisan, 30 Nisan'a göre başlama tarihleri. Bir komisyon kurularak TFF ve devlet ile temasa geçme fikri konuşuldu. Sanırım telekonferans yordu, uyumuşum. Bir uyandım, Play-Off mesajları geldi. Ligin mevcut haliyle tescili ile ilgili iddialar olmuş. Bunlar telekonferasnta konuşulmadı. Sadece ligin ne zaman başlayacağı konuşuldu. Bir çalışma kurulu kurarak, TFF ile birlikte devletimize bilgi aktarmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

BU LİGİ MAKSİMUM BİR AYDA BİTİRİRİZ

Süper Lig'de kalan maçların bir aylık süre içerisinde tamamlanabileceğini ifade eden Cengiz, "Biz bu ligi maksimum bir ayda bitirebiliriz. Sadece hazırlanmak için süre lazım. TFF'nin FIFA'yi ikna etmeli. Mayıs'da futbolcu sözleşmeleri bitiyor, bu sözleşmeler, liglerin bitiş tarihine çekilmelidir. Bu ayarlanmazsa, hem Türkiye'de hem de dünyada sorun çıkar. UEFA'ya bu konuda çok güveniyorum. Bizim TFF, bunu ayarlayabilir mi bilmiyorum" dedi.Tümü
TÜMÜ