Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Lillard: "Batı Konferansı'nın önü açıldı diyorlar, bence hayır"

Damian Lillard, Batı Konferansında halen çok sayıda iyi takım bulunduğunu, ve söylenenlerin aksine Batı'nın "önünün açılmadığını" söyledi.

Haber; Sporx.com
Damian Lillard, Batı Konferansında halen çok sayıda iyi takım bulunduğunu, ve söylenenlerin aksine Batı'nın "önünün açılmadığını" söyledi.

Portland Trail Blazers süperstarı Lillard, Golden State Warriors'ın güç kaybına uğraması ve birçok takımın dengeli bir şekilde iki yıldıza sahip olmasıyla, Batı Konferansı'nın önünün açıldığına dair iddialara katılmadığını belirtti.

Dame, şu ifadeleri kullandı:

"Birkaç kişinin bunu söylediğini duydum, çünkü biliyorsunuz, Kevin Durant gitti ve Klay Thompson da kötü bir sakatlık geçirdi. Bu yüzden insanlar Warriors'ın aynı takım olmayacağını biliyorlar ve ondan dolayı Batı Konferansı yolunun tamamen açık olduğunu düşünüyorlar. Ancak Batı hala üst düzeyde rekabetçi. Herkesin ateş gücü var. İlk başta, herkes Clippers'a zorlu bir ekip diyordu, sıkı oynuyorlardı ve şimdi Paul George ve Kawhi Leonard'ı aldılar. Anthony Davis, Lakers için oynuyor ve New Orleans'ta rekabet edebilecek bir sürü genç yetenek var. Bence onların da biraz hakları yeniliyor. Utah bir sürü adam aldı. Bunlardan ötürü Batı daha dengeli görünebilir ama muhtemelen kazanmak daha da zorlaştı, çünkü şimdi her takım iyi oldu. Sacramento bir yaş büyüdü, Phoenix bir yaş büyüdü... yani bütün bu takımlar yoldalar. Dediğim gibi, herkes Batı'yı çok açık görüyor, ama kesinlikle değil. Bir sürü iyi takım var."