Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Kemba Walker, resmen bir Boston Celtic oldu!

Boston Celtics, yeni yıldızı Kemba Walker'ı yerel basına resmen tanıttı.

Haber; Sporx.com
Boston Celtics, yeni yıldızı Kemba Walker'ı yerel basına resmen tanıttı.

Kemba, eski Celtics forveti Antoine Walker'ın 8 numaralı formasını giymesi için kendisine izin verdiğini açıkladı.

Walker, "Giyilecek sayı yoktu" diyip güldü.

Basketbol operasyonları başkanı Danny Ainge, "Mart ya da Nisan aylarında, Kyrie Irving'in sezon sonu sınırsız bir serbest oyuncu olarak gidebileceğiyle ilgili bir fikri olduğunu" belirtti.

Kemba, Boston'ın geçen sezon kötüye gitmiş olan takım kimyasını geliştirmek ve yükselen yıldız Jayson Tatum ile güçlerini birleştirmekten heyecan duyduğunu söyledi.

"KYRIE İLE KARŞILAŞTIRILMAKTA SORUN YOK"

Walker, Celtics için oynayıp oynamayacağına karar vermeden önce Irving'e ulaşmadığını belirtti. Kendisiyle karşılaştırmalar söz konusu olduğunda ise Walker, bunlarla başa çıkmakta hiçbir sorunu olmayacağını anlattı:

"Sorun yok. Geldiğim pozisyonla alakası var diye düşünüyorum. Geçen yıl bu adamlar için iyi bir yıl değildi. Bu organizasyonla ilgili her zaman beklentiler var ve işler de iyi gitmemişti, bu yüzden şimdi benim gelip Kyrie'nin yerini almamla, bu tarz sorular geleceğini biliyorum."

"Birlikte elektrik tutmamış. Bunlar olur. Bu ligde çok olur. Kyrie'nin bir oyuncu olarak ne kadar iyi olduğunu biliyoruz, fakat bu takımla olmadı. Umarım benimle olabilir. Planım bu. Geleceği bilemeyiz tabii. Ne olacağını asla bilemeyiz. Ancak sıkı çalışma, özveri ve birlikte çalışma ile, umarım işleri tekrar yoluna koyabiliriz."

"EĞLENCELİ OLACAK..."


Tatum ve Jaylen Brown ile halihazırda bir ilişkisi bulunuyor (Tatum geçenlerde, Walker'ın da parçası olduğu Jordan Brand ile anlaştı ve ikili, Paris'te birlikte zaman geçirdi. Kemba ayrıca geçmişte Brown ile Afrika'ya seyahate de gitti). Ve doğrudan bununla ilgili soru sorulduğunda, Walker, Boston'ın umduğu oyunculara dönüşmelerine yardımcı olacağından emin olduğunu söyledi:

"Öyle düşünüyorum. Sanırım yeteneklerim bu adamları tamamlıyor. İçeri girmeyi çok seviyorum ve bu yolla savunmaları üzerime çekebilirim. Bu kesinlikle diğer adamlar için fırsatlar yaratacak, ama çoğunlukla, takım arkadaşlarımı diğer yönlerden daha iyi hale getirdiğimi düşünüyorum. İyi bir takım arkadaşı olarak, bu adamlar için en iyisini isteyerek ve onları mümkün olduğunca zorlayarak. Eğlenceli olacak. Fırsatı dört gözle bekliyorum."