G.Saray'da şok sakatlık!..

Galatasaray'da Tomas Ujfalusi'nin sakatlığı teknik yönetimi şoke etti. Çek oyuncunun çapraz bağlarının koptuğu açıklandı.

Haber; Sporx.com
Abone Ol
G.Saray'da şok sakatlık!..
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
30 Ağustos 2012 19:10
Sezona oldukça iddialı bir başlangıç yapan Galatasaray'a Engin Baytar'ın ardından Tomas Ujfalusi'den de kötü haber geldi. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan antrenmanda sakatlanan Ujfalusi'nin ön çapraz bağlarının koptuğu açıklandı. 

Kısa bir süre içerisinde tedavi altına alınan Tomas Ujfalusi'nin durumu çekilen MR'ı sonucunda belli oldu. Ujfalusi'nin ön çapraz bağlarında kopma olduğu ve Çek futbolcunun 4-5 ay sahalardan uzak kalacağı sarı-kırmızılı kulüp tarafından açıklandı. 

Futbolcunun durumuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

''Ujfalusi'nin yapılan ortopedik muayenesi ve radyolojik tetkikleri sonucu sol dizinde ön çapraz bağ kopması ve kıkırdak hasarı tespit edilmiştir. Oyuncumuza sol diz ön çapraz bağ rekonstrüksiyonu ve kıkırdak transferi ameliyatı yapılacaktır. Oyuncumuzun bu ameliyat sonrası sahalara dönüşü ise 4 ila 5 ay arasında olacaktır.''

SARI-KIRMIZILI CAMİA ŞOKTA! İŞTE AÇIKLAMALAR

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Abdürrahim Albayrak Tomas Ujfalusi'nin sakatlığı hakkında Şampiyonlar Ligi kura çekimi sonrasında açıklamalar yaptı. 

FATİH TERİM: "İlk bulgulara göre yaralanmalar olduğu söyleniyor ama tam net sonuçlar alınmadı. Ancak önemli bir yaralanma olduğunu söyleyebiliriz. Nazara geldik diyelim. Galatasaray'ın geniş kadrosu var, bir yerde 3 oyuncu var derken, bu sakatlık çıktı. Büyük ihtimalle Ujfalusi'nden uzun bir süre faydalanamayacağımız gerçek"

ABDÜRRAHİM ALBAYRAK: "Ujfalusi sağdan inmeye çalışırken, ayağı çimlere takıldı. Nazara geldik diyelim. Ligler başlayalı iki hafta oldu. Bu sene banko olarak gördüğümüz iki oyuncumuzu kaybettik. Allah nazarlardan korusun. Engin ve Ujfalusi'yi kaybettik. Umarız daha fazla şanssızlıklar yaşamayız."

ÜNAL AYSAL: "Tomas Ujfalusi'nin sakatlandığı haberini aldım. Gerçekten bizim için çok kötü oldu, büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Gerekirse, hocamızın raporu doğrultusunda defans hattına takviye yapabiliriz"

ALİ DÜRÜST: "Sezona geniş bir kadro ile girdik ancak futbolun içinde bu tarz sakatlıklar maalesef var. Ujfalusi de bu tarz bir sakatlık yaşadı, ilk gelen bilgiler durumunun ciddi olduğu yönünde. Üzgünüz."Tümü
TÜMÜ