Ergün & Cavcav PFDK'lık oluyor!

G.Saray yöneticisi Şükrü Ergün ve G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav'ın açıklamaları iki ismi 30 ile 90 gün arasında hak mahrumiyeti cezası ile karşı karşıya bıraktı.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; Sporx.com
Ergün & İlhan PFDK'lık oluyor!
Ergün & İlhan PFDK'lık oluyor!
30 Eylül 2013 14:13
SPORX ÖZEL - G.Saray yönetim kurulu üyesi Şükrü Ergün ve G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav'ın haftaya damga vuran açıklamaları iki ismi ceza ile karşı karşıya bıraktı. Ç.Rizespor karşılaşması sonrası, "Burada bizim açımızdan daha da dikkat edilmesi gereken bir şey var. Görevinin, Galatasaray'ın önünü kesmek olduğunu sanan bir federasyonumuz var maalesef. Ve bugün de bu federasyon tarafından özel bir görevle sahaya gönderilmiş bir hakem kadrosu olduğuna inanıyoruz biz. Maalesef Yıldırım Demirören federasyonu, Türk futbolunu belli bir seviyenin altına çekmeye çalışmaktadır" şeklinde yaptığı açıklamaldan dolayı TFF Hukuk Müşavirliği tarafından disiplin talimatının 37. maddesinde yer alan Sportmenliğe aykırı açıklamalar kapsamında PFDK'ya sevkedileceği öğrenildi.

G.Saraylı Şükrü Ergün gibi G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav'ın da, "Serkan Çınar gibi arkadaşların Türk futbolu içinde olmaması gerekir, 3-5 maç ceza değil, lisansları iptal edilmeli. Hem Gençlerbirliği Başkanı, hem de Kulüpler Birliği Başkanı olarak söylüyorum, MHK ve TFF bir an önce istifa etsin!. Fenerbahçeli oyuncu bizim oyuncumuzu tutup itiyor, yüzde yüz penaltı ama verilmiyor. Egemen'in oyuncumuza yaptığı hareket net faul, ama karar çıkmıyor. Hakem bey Fenerbahçe golü bulunca rahat etti.İnşallah hakem Serkan Çınar bu maçın gazabını ömür billah yaşar" şeklindeki açıklamaları ve özellikle hakeme bela okuması tecrübeli başkanı muhtemel bir ceza tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.

Şükrü Ergün ve Eİlhan Cavcav'ın yarın (salı günü) TFF Hukuk Müşavirliği tarafından PFDK'la sevkedileceği öğrenildi. Ergün ve Cavcav bu açıklamalarıyla 37. madde gereği 30 ile 90 gün arasında hak mahrumiyeti cezası ile karşı karşıya kalmış oldu.

İŞTE O MADDE
MADDE 37 - SPORTMENLİĞE AYKIRI AÇIKLAMALAR
(1) Basın ve yayın organlarına sportmenliğe, spor ahlakına veya fair-play anlayışına aykırı açıklamalarda bulunan; açıklamaları ile TFF’nin saygınlığını zedeleyen, futbolun değerini düşüren, sporda şiddet veya düzensizliği teşvik eden, taraftar eylemlerine sebebiyet verebilecek mahiyette beyanlarda bulunan, spor müsabakalarının taraflarını, müsabakalardaki görevlileri, spor kulübü veya TFF yöneticilerini rencide edecek ya da bu kişilere husumet duyulmasına neden olabilecek şekilde açıklamada bulunan;
(a) Futbolculara iki ila altı müsabakadan men cezası,
(b) Kulüplerin yöneticilerine otuz ila doksan gün arasında hak mahrumiyeti cezası ve Süper Lig kulübü yöneticileri için 22.000.-TL’den 110.000.-TL’ye kadar, 1. Lig kulübü yöneticileri için 12.000.-TL’den 50.000.-TL’ye kadar, 2. Lig kulübü yöneticileri için 7.000.-TL’den 20.000.-TL’ye kadar, 3. Lig kulübü yöneticileri için 3.500.-TL’den 7.000.-TL’ye kadar para cezası verilir.

%%VIDEOANONS%%


%%VIDEOANONS%%


Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Yasal Uyarı: Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
3 TL'ye dünyaları kazandılar. Sen de kazanmak için hemen tıkla!


Tümü
  • PUAN DURUMU
  • FİKSTÜR
  • STSL
  • 1.Lig
  • İng
  • Alm
  • İsp
  • İta
  • Fra
  • Hol
TÜMÜ