Yönetimden İnönü açıklaması...

Beşiktaş Kulübü yönetimi, yeni sezonda maçlarını hangi stadyumda oynayacağına karar verdi.

Haber; Sporx.com
Sporx'e ücretsiz abone ol,ilk bilen sen ol!
Yönetimden İnönü açıklaması...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
10 Temmuz 2012 20:32
Beşiktaş yönetimi, 2012-2013 sezonunda maçlarını İnönü Stadı'nda oynama kararı aldı.

Siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yönetimin yeni stad yapımı kararı almasına rağmen maçların İnönü'de oynanacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

"Beşiktaş camiasının uzun süredir en büyük hasretlerinden birinin BJK İnönü Stadyumu'nun yerine yapılacak yepyeni bir stadyuma sahip olmak olduğu tüm spor kamuoyunun malumudur. Yıllardır gündeme getirilmesine rağmen yeni bir stadyum yapımı için geçmiş yönetimler tarafından BJK adına herhangi bir izin alınmadığı da aşikârdır.

BJK'nın yepyeni bir stadyuma kavuşması için Yönetim Kurulumuz iş başına gelir gelmez kararlılıkla çalışmalarına başlamıştır. Tekrarlamak gerekirse günün ihtiyaçlarına ve Beşiktaş camiasının beklentilerine cevap veremeyen BJK İnönü Stadyumu'nun yeniden ve yerinde yapılması kararı alınmış olup bu konu ile ilgili izin, proje ve inşaat çalışmaları hızla ve kararlılıkla devam etmektedir.

2012-13 sezonu içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağı öngörülerek maçlarımızı TT Arena Stadyumu'nda oynama isteğimiz Sayın Başbakan'ımıza, Sayın Gençlik ve Spor Bakanı'mıza, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne, TFF yetkililerine ve Galatasaray Spor Kulübü yönetimine iletilmiştir.

GS yönetiminin teklifimizi kabul etmemesinin yanı sıra, bazı GS yöneticilerinin konu ile ilgili 100 yıllık dostluğumuza yakışmayan açıklamaları camiamızı son derece üzmüştür.

Yönetim Kurulumuz, sporun temel prensiplerinden olan dostluk ve paylaşıma aykırı bu yaklaşımlar nedeniyle, 2012-13 sezonundaki maçlarımızı BJK İnönü Stadyumu'nda oynama kararı almıştır.

Konuyla ilgili süreçte yardım ve desteklerini kulübümüzden esirgemeyen ve bu sezon da BJK İnönü Stadyumu'nda oynama kararımızı anlayışla karşılayan Sayın Başbakan'ımıza ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanı'mıza bir kez daha teşekkür ederiz.

Camiamızın tüm kesimlerini takımımızı desteklemek amacıyla önümüzdeki sezon da BJK İnönü Stadyumu'na davet ediyoruz."

GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU
Tümü
 Reklam