Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Curry: "Üzerime gelebilirler, elimden geleni yaparım"

Golden State Warriors guardı Stephen Curry, Batı Konferansı Finallerinde Houston Rockets'ın hücumda özellikle kendisine yoğunlaşması durumunu benimsediğini açıkladı.

Golden State Warriors guardı Stephen Curry, Batı Konferansı Finallerinde Houston Rockets'ın hücumda özellikle kendisine yoğunlaşması durumunu benimsediğini açıkladı.

Curry, her bire bir pozisyonunda Rockets'ın kendisine doğru hücum etmesini umduğunu söylemişti.

Harden, Curry'nin bu davetini kabul ederek 1. maçta 41 sayılık bir performans ortaya koydu. Fakat, maç sonunda yüzü gülen 119-106'lık sonuçla Warriors oldu.

Steph bu durumla ilgili şunları söyledi:

"Eğer uygulamaya devam etmek istedikleri oyun planı buysa, benim işim bunu olabildiğince zorlaştırmak. Chris Paul ve James ile iki tane muazzam skorere sahipler. Bire bir pozisyonlarda nasıl şut bulduklarını biliyorsunuz, ve durdurması da oldukça zor. Benim de üzerimden sayı atılacak, onların da. Bir sürü böyle karşılıklı pozisyon olacak. Fakat savunmada doğru alanda ve doğru yerde olup işlerini zorlaştırmaya çalıştığım sürece, bu konuda rahat olurum ve bu sayede ihtiyacımız olan rekabetçiliği de görmüş oluruz."

Bir sonraki maç, yarın gece TSİ 04.00'te oynanacak.
7/24 NBA TÜRKİYE