Boston Celtics LogoBrooklyn Nets LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoHouston Rockets LogoMemphis Grizzlies LogoNew Orleans Pelicans LogoSan Antonio Spurs LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers LogoDetroit Pistons LogoIndiana Pacers LogoMilwaukee Bucks Logo
Denver Nuggets LogoMinnesota Timberwolves LogoOklahoma City Thunder LogoPortland Trail Blazers LogoUtah Jazz LogoAtlanta Hawks LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoWashington Wizards LogoGolden State Warriors LogoL. A. Clippers LogoL. A. Lakers LogoPhoenix Suns LogoSacramento Kings Logo

Curry: "Üzerime gelebilirler, elimden geleni yaparım"

Golden State Warriors guardı Stephen Curry, Batı Konferansı Finallerinde Houston Rockets'ın hücumda özellikle kendisine yoğunlaşması durumunu benimsediğini açıkladı.

Golden State Warriors guardı Stephen Curry, Batı Konferansı Finallerinde Houston Rockets'ın hücumda özellikle kendisine yoğunlaşması durumunu benimsediğini açıkladı.

Curry, her bire bir pozisyonunda Rockets'ın kendisine doğru hücum etmesini umduğunu söylemişti.

Harden, Curry'nin bu davetini kabul ederek 1. maçta 41 sayılık bir performans ortaya koydu. Fakat, maç sonunda yüzü gülen 119-106'lık sonuçla Warriors oldu.

Steph bu durumla ilgili şunları söyledi:

"Eğer uygulamaya devam etmek istedikleri oyun planı buysa, benim işim bunu olabildiğince zorlaştırmak. Chris Paul ve James ile iki tane muazzam skorere sahipler. Bire bir pozisyonlarda nasıl şut bulduklarını biliyorsunuz, ve durdurması da oldukça zor. Benim de üzerimden sayı atılacak, onların da. Bir sürü böyle karşılıklı pozisyon olacak. Fakat savunmada doğru alanda ve doğru yerde olup işlerini zorlaştırmaya çalıştığım sürece, bu konuda rahat olurum ve bu sayede ihtiyacımız olan rekabetçiliği de görmüş oluruz."

Bir sonraki maç, yarın gece TSİ 04.00'te oynanacak.
7/24 NBA TÜRKİYE