Yusuf Mert Tunç: "İdolüm Cristiano Ronaldo"

Fenerbahçe altyapısından yetişen ve Portekiz'in 2. Lig Varzim takımında forma giyen Yusuf Mert Tunç, koronavirüs salgını, Portekiz'deki yaşamı ve hedefleri ile ilgili yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Haber; Sporx.com
Yusuf Mert Tunç: 'İdolüm Cristiano Ronaldo'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
01 Nisan 2020 13:21
Fenerbahçe altyapısından yetişen ve Portekiz'in 2. Lig Varzim takımında forma giyen Yusuf Mert Tunç, beIN SPORTS'a özel açıklamalarda bulundu.

Portekizde'ki son durumun ve günlerinin nasıl geçtiği sorulan genç futbolcu, koronavirüs salgını nedeniyke kendisinin de evde kaldığını ve yaşlı nüfusun fazla olmasından dolayı vaka sayısının yüksek olduğunu belirtti.

Antrenmanlarını evde devam ettirdiğini söyleyen Tunç, ayrıca kitap okuduğunu, oyun oynadığını ve yabancı dil çalıştığını ifade etti.
Tunç, takımında antrenman planlarının video-konferans aracılığıyla paylaşılmadığını, takım arkadaşlarıyla olan WhatsApp grubuna atıldığını söyledi ve geri dönüş videolarını attıklarını dile getirdi.

"En büyük hayalim Avrupa'da büyük bir kulüpte oynamak"

Hayalleri ve hedefleri sorulan genç futbolcu, sözlerine şöyle devam etti;

Şu anda yeni bir aşama kaydettim. En azından yurt dışı takımına transfer yapabildim. Burada maçlarımızı çok büyük takımlar izliyor. İzleyen takımları gördüğümüzde daha çok hırslanıyoruz. Hedefim yüksek, o büyük takımlardan birine transfer yapmak
istiyorum. Zaten en büyük hayalim Avrupa'da büyük bir kulüpte oynamak.

"İdolüm Cristiano Ronaldo"

"İnsan, önündeki hedefleri gördüğü zaman daha çok hırs yapıyor, yükselmek istiyor" diyen genç futbolcu, "idolün kim?" sorusuna ise şu cevabı verdi;

İdolüm tabii ki Cristiano Ronaldo. Çünkü onun kazandığı şeyler, hep çalışarak yaptığı şeyler.

"Herkes evinde kalsın"

Genç yıldız konuşmasına şu sözlerle devam etti;

Herkes hayalinin peşinden koşmalı. Çünkü başardığın zaman çok mutlu oluyorsun. Şu zaman içinde herkes evinde kalmalı. Virüs şu an çok tehlikeli bir şekilde ilerliyor. En büyük tedbir evde kalmak.

"Süper Lig buradan zor"

Tunç, Portekiz futbolu ile Türk futbolu arasındaki fark sorulduğunda ise şu cevabı verdi;

Aslında çok fark yok ama Süper Lig buradan daha sert ve zor. Portekiz'de de çok rahat futbol oynayabiliyorsunuz. Hakemle çok münakaşa edilmiyor, herkes futboluna bakıyor.

 

 

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Tümü
TÜMÜ