Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Pelicans, koç Alvin Gentry'yi takımda tuttu!

New Orleans Pelicans'ın Basketbol Operasyonlarından Sorumlu genel menajer yardımcısı David Griffin, Alvin Gentry'nin 'takım için doğru zamanda tam olarak doğru koç' olduğuna inandığını belirtti.

New Orleans Pelicans'ın Basketbol Operasyonlarından Sorumlu genel menajer yardımcısı David Griffin, Alvin Gentry'nin 'takım için doğru zamanda tam olarak doğru koç' olduğuna inandığını belirtti.

Pelicans, 2020-21 sezonu için Gentry'nin sözleşmesinde takım opsiyonunu kullandı ve kendisini takımda tuttu. Griffin daha sonra kararını duyurdu ve Gentry'nin inşa ettiklerini ön plana çıkarmak için mükemmel bir koç olduğunu söyledi:

"Alvin ile ilişkimizi genişlettiğimiz için daha mutlu olamazdık. Bu takım için doğru zamanda, tam olarak doğru koç. Daha önce birkaç kez bahsettiğim gibi, saha içindeki ve dışındaki Pelicans basketbolunun geleceği için sahip olduğumuz ortak vizyon, hem kültürel hem de taktiksel açıdan uygun bir kadro oluşturmamızı sağlayacaktır. Belki de daha önemlisi, birlikte uzun yıllar boyunca kurduğumuz ilişki, birbirimize ve takımımıza kendi içinde meydan okumamıza, güçlendirmemize ve daha fazlasını yapmamıza olanak sağlayacaktır."

Gentry, 2015'ten beri takımın koçu ve 145-183 (.442) serisine sahip. Takımı bu süre zarfında iki playoff turuna çıkaran Gentry, en fazla 2018'deki Batı Konferansı Yarı Finallerini görmüştü.