Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA, 65 yaş üzeri koçlara izin çıkarmayabilir!

NBA'in, yaş olarak ileride olan bazı koçları koronavirüsten korumak adına, sezon devam ettiğinde benchte olmalarına izin vermeyebileceği söylendi.

Haber; Sporx.com, Fotoğraf; NBA.com
NBA'in, yaş olarak ileride olan bazı koçları koronavirüsten korumak adına, sezon devam ettiğinde benchte olmalarına izin vermeyebileceği söylendi.

Hastalık Kontrol Merkezleri, 65 yaş ve üzerindeki kişilerin KOVID-19'un neden olduğu yan etkiler için daha yüksek risk altında olduğunu ileri sürmekteydi.

NBA'in sezona geri döndüğü anda tekrar işe başlayacak olan ve bu kritere uyan, Gregg Popovich (71), Mike D'Antoni (69) ve Alvin Gentry (65) gibi koçlar bulunuyor.

D'Antoni ve Gentry bu riske rağmen koçluk yapmak istediklerini söylemişlerdi.

D'Antoni, konuyla ilgili "Eminim herkesi güvende tutmak istiyorlardır, ancak daha risk altındaki insanları ayırma olayına umarım girmezler." şeklinde konuşmuştu.