Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Miami'den, Dion Waiters'a 10 maç uzaklaştırma cezası!

Miami Heat guardı Dion Waiters'ın, ödemesiz olarak 10 maçlık bir uzaklaştırma cezası aldığı açıklandı.

Haber; Sporx.com
Miami Heat guardı Dion Waiters'ın, ödemesiz olarak 10 maçlık bir uzaklaştırma cezası aldığı açıklandı.

The Athletic'den Shams Charania'nın raporuna göre, Waiters, THC (Hint keneviri bitkisinde doğal olarak bulunan analjezik madde.) içeren şekerlemeleri fazla tükettiği içinn aşırı doz yaşamış ve baygınlık geçirmişti.

THC, lig kuralları dahilinde yasak olmaya devam ediyor.

Waiters, ekibin Perşembe gecesi Denver'a yaptığı uçuşta panik atak geçirmiş ve iniş yaptıklarında acil durum görevlileri tarafından karşılanmıştı. Takımın Cuma günkü maçında, hastalık sonucu sakatlığı olduğu şeklinde rapor edilmişti.

Takımın konuyla ilgili yaptığı duyuruda, Waiters'ın eylemleri yüzünden hayal kırıklığına uğradığını belirtti:

"Dion'ın Perşembe gecesi korkunç durumunu içeren bu sezonki eyleminden ötürü çok hayal kırıklığına uğradık ve sonuç daha kötü olmadığı için memnunuz."

1.2 MİLYON DOLARLIK BONUSU DA KAYBETTİ


Bu, Waiters'a takım tarafından verilen ilk uzaklaştırma cezası değil. Sezonun ilk maçını başka bir uzaklaştırma cezası ile kaçıran Waiters, bu şekilde de takıma zarar vermişti.

Waiters, bu 2019-20 sezonu boyunca hiç Heat forması giyemedi. Ekip, kendisinin tatmin edici bir kondisyon seviyesine ulaşmadığına ve bunu gerçekleştirene kadar kendisni oyun dışı bırakmaya karar vermişti.

Alınan kararın Waiters için, sadece kaçırdığı 10 maçın sonucu alamayacağı para yüzünden değil, genel anlamda da önemli bir finansal etkisi olacak. Waiters bu uzaklaştırma sonucu 834 bin 483 dolarlık maaş kaybetse de, otomatik olarak sözleşmesine dahil edilmiş olan bonusları da kazanamayacak.

Waiters, Heat için 70 maç oynadığı takdirde 1.2 milyon dolar daha bonus kazanacaktı. Yılın ilk dokuz maçını kaçırdıktan sonra ihtimaller düşmüş olsa da, şimdi matematiksel olarak imkansız hale geldi.

Waiters'ın bu sezonki maaşı yaklaşık 12.1 milyon doların üzerinde ve 2020-21 sezonunda da 12.7 milyon dolarlık bir alacağı bulunuyor.