Mert Hakan Yandaş: "Durum çok vahim"

Fenerbahçe forması giyen Mert Hakan Yandaş, yaşanan deprem felaketi ile ilgili konuştu.

Haber; AA, Fotoğraf; AA
Abone Ol
Mert Hakan Yandaş: 'Durum çok vahim'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
07 Şubat 2023 15:25
Fenerbahçe'nin takım kaptanlarından Mert Hakan Yandaş, depremzedeler için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Tecrübeli futbolcu, sarı-lacivertlilerin Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için Ülker Stadı'nda başlattığı yardım kampanyası kapsamında açıklamada bulundu.

Dualarının depremzedelerle olduğunu vurgulayan Mert Hakan, "Vatanımıza milletimize baş sağlığı diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabır, enkaz altında olanların yakınlarına Allah yardım etsin. Elimizden hiçbir şey gelmiyor, canımız çok sıkkın. Elimizden bir şey gelmemesi daha üzücü. Ne yapabiliyorsak yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Afet bölgesindeki yakınlarından haber aldıklarını anlatan 28 yaşındaki oyuncu, şunları kaydetti:

"Durum gerçekten çok vahim. Allah herkesin yardımcısı olsun, milletimizin yardımcısı olsun. Elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. Keşke onlara orada sahada yardımcı olabilsek. Bu mümkün olursa gitmeyi de düşünüyorum. Konuşacak çok bir şey yok, çok üzgünüz. Allah yardımcımız olsun."

EDA ERDEM: "ÇOK ÜZGÜNÜZ"

Ülke olarak yardıma ihtiyacı olan kişiler için seferberlik ilan ettiklerini belirten Eda Erdem Dündar, "Dün sabahtan beri çok üzgünüz. Çok büyük bir üzüntüyle olan bitenleri izliyoruz. Televizyon başında tüm süreci takip ettik. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, enkaz altında kalan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtarılmasını diliyorum. Hava durumu çok kötü. Şu an hepimizin önceliği depremin yaralarını sarmak. Şu an burada da inanılmaz bir seferberlik var. Kulübümüze de bu imkanı bize sağladığı için teşekkür etmek istiyorum. Çok üzgünüz ama inanıyoruz ki bu yardımlar en kısa sürede yardıma muhtaç insanlarımızın eline geçer. Herkes gibi biz de bu durumu acı bir şekilde takip ediyoruz. Tüm Türkiye olarak herkesin kenetlenip yaralılara yardım çabalarını bizler de görüyoruz. Çok çok üzgünüz, ülkemizin başı sağ olsun" diye konuştu.

 
Tümü
 Reklam